پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
🔹 طبق بخشنامه 13530 مورخه 84/07/27  قید مال تقریبا" بی ارزش "( مانند یک سیر نبات یا یک سیر نمک که بنا به شیوه های مرسوم بمنظور تکمیل ارکان معامله در اسناد قید می شود ) در اسناد بمنزله پرداخت عوض نبوده و اینگونه عقود بعنوان بلاعوض تلقی خواهد شد."
 
🔹اما منظور از مال تقریبا" بی ارزش فقط منحصر به دو موردی است که در بخشنامه ذکر شده ، یا شامل اموال نقدی و غیر نقدی دیگر هم می شود ؟
 
🔹با توجه باینکه هیچ کالایی فی نفسه کالای بی ارزشی نبوده ، هرچند که یک سیر نبات در مقایسه با ارزش یکباب مغازه کالای بی ارزشی است ، اما در مقایسه با قیمت یک سوزن ته گرد ، کالای با ارزشی به شمار می رود.
 
🔹یا یک سیر نبات در بالای قله کوه برای کوهنوردی که دچار افت فشار شده نه تنها کالای بی ارزشی نبوده بلکه یک کالای حیاتی بشمار می رود.
 
🔹چون در معاملات معوض ، عوضین علت برای هم، همسنگ هم ،و در برابر هم قرار می گیرند. بنابراین هرگاه عوضین برابر و همسنگ هم نباشند با توجه به " قاعده عقد از قصد" می توان گفت معامله معوض نبوده بلکه بعنوان بلاعوض تلقی خواهد شد.
 
🔹بنابراین اگر یک سیر نبات در قبال سوزن ته گرد، مغازه در عوض یک سیرنبات، خانه در برابر یک شکلات ، اتوبوس در برابر یک بره ، مرغداری در قبال هزار تومان ، کارخانه بزرگ در عوض یک میلیون تومان ، نیروگاه در برابر 100 میلیون تومان واگذار شوند ، می توان گفت تمامی معاملات فوق به علت همسنگ نبودن عوضین و وجود اختلاف بسیار فاحش در ارزش اموال مبادله شده، عقود بلاعوض تلقی شده ، و ذینفع مشمول مالیات بر درآمد اتفاقی ( از ماخذ تفاوت ارزش دریافتی ) خواهد شد.
 
🔹بنابراین مال تقریبا" بی ارزش ذکر شده در بخشنامه مذکور فقط منحصر به یک سیرنبات و یک سیر نمک نبوده ، با توجه به ارزش عوض مبادله شده ، حسب مورد می تواند اموال منقول و غیرمنقول ، نقدی و غیر نقدی دیگر هم باشد. همانطور که خانه در برابر پاساژ تجاری ، یا یک میلیارد تومان در قبال شرکت ایران خودرو ، مال تقریبا" بی ارزش تلقی گشته و ذینفع مشمول مالیات بر درآمد اتفاقی می گردد.
 
🔹همچنین اگر وراث متوفی پس از مشخص شدن مالیات بر ارث ، با ارائه قولنامه صوری (البته تایید شده در دادگاه در اثر اقرار مصلحتی وراث) ادعا  کنند متوفی در زمان حیات خود مغازه 100 میلیون تومانی را به مبلغ 2 میلیون به یکی از فرزندانش فروخته است. (اگر اعتراض اداره مالیاتی بر صوری بودن قولنامه توسط دادگاه رد شده و مالیات برارث مغازه حذف شود) بنظر می آید ، حداقل مالیات بر درآمد اتفاقی 98 میلیون را می توان از فرزند ذینفع مطالبه کرد.
 
                                             نادر علیلو

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی