پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

۹ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

Newsپرواضح است در عصرحاضر قانون مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از استراتژی های اساسی نظام مالیاتی کشورها به منظور ایجاد تحول در این نظام، ابزار مناسبی برای اعمال سیاست های مالی و کنترل عوامل تاثیرگذار در اقتصاد محسوب می گردد. مالیات بر ارزش افزوده یکی از مترقی ترین نظام های مالیاتی جهان و دستاورد بزرگی است که توسط سازمان امور مالیاتی در راستای تحول نظام مالیاتی کشور و همچنین ایجاد پویائی، کارآمدی و انطباق هر چه بیشتر با اهداف متعالی دولت، بویژه طرح تحول اقتصادی از مهرماه 1387 بصورت مرحله ای در کشور بمورد اجرا گذارده شد.

از این رو سازمان امور مالیاتی کشور تاکنون طی شش مرحله فراخوان، فعالان اقتصادی را مکلف به ثبت نام در این نظام مالیاتی نموده است که در ادامه برای آگاهی هر چه بیشتر مودیان محترم، تلاش خواهد شد به کلیه مشمولانی که مکلف به ثبت نام و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مرحله ششم این نظام شده اند، اشاره گردد.


Newsکاهش قیمت نفت و به تبع آن کاهش درآمدهای دولت، این روزها دولتمردان را نسبت به دیگر راه‌های کسب درآمد حساس کرده است. در عین حال، افزایش درآمدهای مالیاتی برای جبران کاهش درآمدهای نفتی و سهمی که می تواند جایگزین آن براساس برنامه های توسعه شود، به صورت اجباری در دستور کار دولت قرار گرفته است.

بنابراین دولت با انجام اقداماتی به افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق شناسایی متواریان مالیاتی می نماید .از جمله مهمترین این اقدامات الزام تدریجی و مرحله ای اصناف به نصب و استفاده از صندوق فروش می باشد . صندوق فروش عبارت است از رایانه ای که دارای نرم افزار فروشگاهی بوده و به منظور ثبت اطلاعات خرید و فروش روزانه، نگهداری هزینه و موجودی کالا در یک واحد شغلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


Newsرئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، از معافیت حقوق سالانه حقوق بگیران بخش دولتی و خصوصی تا سقف 138 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به نقل ازرسانه مالیاتی ایران، دکتر علی عسکری، با صدور این بخشنامه که به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شد، خاطر نشان کرده است:


رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت :‌ قرارداد برانکو ایوانکوویچ سرمربی جدید باشگاه پرسپولیس به تازگی منعقد شده و بدهی مالیاتی وی مربوط به دوران حضور وی در تیم ملی در سال های گذشته است.


به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور و به نقل از ایرنا،علی عسکری در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صداوسیما ، افزود : مبالغ بدهی اعلام شده درباره مربی کروات پرسپولیس را تایید نمی کنم و ارقام جدید در این زمینه در سازمان امور مالیاتی محاسبه و به باشگاه پرسپولیس اعلام خواهد شد  تا مشکل حضور وی در ایران بر طرف شود.


بخش یاداشت های ویژه


پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،پرواضح است کاهش قیمت نفت را می‌توان آزمونی برای دولتمردان ایران برای عدم تکیه بر درآمدهای نفتی دانست، امری که سال‌ها زمزمه آن به گوش می‌رسید و اکنون دولت یازدهم بنا دارد تا با نهادن سنگ زیربنای آن اقتصاد ایران را از نفت جدا کند.جایگزینی درآمدهای دیگر از جمله مالیات با نفت در بودجه یکی از اولویت‌های دولتی‌ها شده است‌،موضوعی که مردم با نگاه از کف‌دادن پول بیشتر به آن نگاه می‌کنند ، برای همین این روزها بازار اخبار مالیاتی داغ است، از افزایش مالیات بر ارزش افزوده، ورود نهادهای خاص  به لیست بلندبالای سازمان مالیاتی گرفته تا گلایه از پرداخت نکردن مالیات توسط 40 درصد تولید ناخالص داخلی.

درتکمیل مقدمه عنوان شده بایستی به این نکته اذعان نمود که مالیات رکن اصلی درآمد دولت ها به ویژه درکشورهای پیشرفته است اما در همه جا از جمله کشور ما به جهات گوناگون تاریخی و مذهبی پرداخت مالیات، با اکراه و اجبار همراه بوده است و مردم به دلایل گوناگون از مالیات می گریزند و در اعلام به موقع درآمدهای خود با واحدهای مالیاتی همکاری لازم را نمی کنند .


باسلام و درود به شما همراهان همیشگی، دراین بخش از  پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور ،قصدداریم شماره جدید هر هفته +مجموعه شمارگان قبلی نشریه سامان (ویژه سازمان امورمالیاتی کشور )را بازنشر نموده و دراختیارشماقراردهیم .

با ما همراه شوید


جدیدترین شمار ه درلینک بالا 
 دانلود شماره های قبل
نشریه سامان شماره106
 
نشریه سامان شماره 105
 
نشریه سامان شماره 104
 
نشریه سامانه شماره 103
 
نشریه سامان شماره 102
 
نشریه سامان شماره 91
 
نشریه سامان شماره 90
 
نشریه سامان شماره 89
 
نشریه سامان شماره 88
 
نشریه سامان شماره 87
 
نشریه سامان شماره 86
 
نشریه سامان شماره 85
 
نشریه سامان شماره 84
 
نشریه سامان شماره 83
 
نشریه سامان شماره 82
 
نشریه سامان شماره 81
 
نشریه سامان شماره 80
 
نشریه سامان شماره 79
 
نشریه سامان شماره 78
 
نشریه سامان شماره 77
 
نشریه سامان شماره 76
 
نشریه سامان شماره 75
 
نشریه سامان شماره 74
 
نشریه سامان شماره 73
 
نشریه سامان شماره 72
 
نشریه سامان شماره 71
 
نشریه سامان شماره 70

بامسئولین-پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور


 سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه‌ای، مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 93 را تا 31 فروردین ماه 94 تمدید کرد.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور و به نقل از رسانه مالیاتی ایران، علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه‌ای اعلام کرد: نظر به مصادف بودن مهلت ارائه اظهارنامه دوره چهارم (فصل زمستان) سال 1393 با تعطیلات نوروز و با توجه به درخواست‌های مودیان محترم موضوع نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور تکریم مودیان گرامی و فراهم آوردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده، مودیان می‌توانند اظهارنامه دوره چهارم مالیاتی (فصل زمستان) سال 1393 را تا پایان روز دوشنبه 31 فروردین ماه 1394 ارائه کنند.

در این بخشنامه آمده است: مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان سال 1393را تا 31/1/1394 ارائه کنند، می توانند در صورت درخواست کتبی، از بخشودگی جرایم عدم ارائه اظهارنامه و تاخیر در پرداخت مالیات و عوارض متعلق در موعد مقرر برای دوره مزبور استفاده کنند. بر این اساس، مودیان مالیات بر ارزش افزوده می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی این نظام مالیاتی به نشانی WWW.EVAT.IR اطلاعات تکمیلی در این ارتباط را دریافت و نسبت به ثبت اظهارنامه خود اقدام کنند.


پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور، پرواضح است مالیات رکن اصلی درآمد دولت ها به ویژه درکشورهای پیشرفته است اما در همه جا از جمله کشور ما به جهات گوناگون تاریخی و مذهبی پرداخت مالیات، با اکراه و اجبار همراه بوده است و مردم به دلایل گوناگون از مالیات می گریزند.

دراین یاداشت پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور قصدداردبه لحاظ اهمیت موضوع مالیات و فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،گزارشی از عملکرد سازمان امورمالیاتی کشور در خصوص اشاعه فرهنگ پرداخت مالیات و مالیات ستانی درکشور رامنتشرنماید.

امیداست باانتشاراین گزارش نقدی منصفانه برعملکردسازمان معظم مالیات داشته باشیم