پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

همانگونه که شما خواننده گرامی پایگاه فرهنگ مالیاتی کشوردرجریان هستید،سازمان امور مالیاتی کشوردر راستایی ماموریت تعریف شده خود (1- ایجادشفافیت2-اصلاح قوانین ومقررات3-احیای فرهنگ مالیات ستانی) اقدامات درخورتحسین و کارآمدی را از خود به نمایش گذاشته و در راستای نیل به اهداف سازمانی خود باشیب تندی درحال فعالیت و مالیات ستانی است ، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور نیز در راستای حمایت از حقوق شهروندی در این یاداشت به انتظار مردم از تاثیر درآمدهای مالیاتی در سطح زندگی آحادجامعه پرداخته که در ادامه می خوانیم.

پرواضح است دولت تلاش دارد درآمدهای مالیاتی جایگزین درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز و هزینه‌های کشور نیز از محل مالیات تامین شود.

به واقع کاهش یا افزایش قیمت نفت، برای کشورهای صادر کننده و واردکننده این محصول، مزایا و معایب مختلفی دارد، در حالی که مالیات، درآمدی است که در صورت وجود قوانین قوی و ساختار کارآمد، می‌تواند بهترین منبع تامین درآمد دولت به ویژه در شرایط نوسانات بازار نفت و تحریم‌ها باشد. 

انتظار از سازمان مالیاتیدراین خصوص بایستی اذعان نمود با شروع به کار دولت جدید  زمزمه عدم وابستگی به درآمدهای نفت نسبت به سالهای گذشته قوت بیشتری گرفت و دولت هم در صحن علنی مجلس همچون دولت های گذشته براین نکته اذعان نمودکه برای رهایی از وابستگی نفتی وبا توجه به کاهش قیمت نفت،باید درآمدهای مالیاتی و صادرات غیر نفتی صنعتی را جایگزین صادرات نفتی کرد و پرداخت مالیات بعنوان سالمترین منبع درآمد دولت، واجب شرعی وتکلیف قانونی است.

دراین خصوص کارشناسان این حوزه نیز معتقد بودنددولت برای جبران کسری خود می‌تواند به راه‌حل‌هایی برای کسب درآمد بیندیشد که از جمله آن افزایش درآمد مالیاتی در بودجه و اتخاذ راه ‌و ‌روش‌های برای اخذ مالیات و جلوگیری از فرارهای مالیاتی است.   

دراین راستا ماموریت ویژه ای به سازمان مالیاتی کشور داده شد تا طبق ماموریت تعریف شده(1- ایجادشفافیت2-اصلاح قوانین ومقررات3-احیای فرهنگ مالیات ستانی)به مالیات ستانی با رویکردی جدید به گسترش فرهنگ پرداخت مردم بپردازد.

دراین خصوص چندی پیش رئیس سازمان مالیاتی کشور گفتند:امروز یک انسجام فکری در سطح کلان کشور ایجاد شده که نظام مالیاتی مهمترین راهکار دستیابی به اقتصادی سالم و پایدار است،درادامه دکتر عسگری اظهار داشتندفوقت آن رسیده که روابط عمومی های سازمان امور مالیاتی با بهترین ادبیات و با هنرمندی به مردم بگویند که امروز دست نظام مالیاتی از جهت اشراف به اطلاعات دقیق اقتصادی بازتر شده و مودیان مالیاتی باید با نظام مالیاتی همراه و هماهنگ باشند.نظام مالیاتی در مقابل مردم قرار ندارد و مردم مخصوصا مودیان مالیاتی باید به تکالیف خود به صورت جدی عمل کنند. 

شایان ذکر است در این ماموریت سازمان امورمالیاتی کشور طی دوسال گذشته موفقیت قابل توجه ای داشته تا آنجا که چندی پیش وزیر اقتصاد از رئیس سازمان امورمالیاتی کشور جناب آقای دکتر علی عسکری به جهتعملکرد خوب سازمان تقدیرکرد.

حال آنکه بعد از گذشت دوسال از فعالیت دولت تدبیر و امید و سازمان فرهنگ ساز مالیاتی ،شهروندان منتظراند، نقش و جایگاه درآمدهای مالیاتی در سطح زندگی رفاهی،آموزشی،بهداشتی خود و تاثیر درآمدهای مالیاتی برآبادانی کشور را شاهد باشند. 

درپایان و به نظر نگارنده"مهدی حیدرپور" آحادجامعه انتظار دارند میزان و نقش مالیات در توسعه اقتصادی کشور ، ایجاد زیر ساخت‌ها و پیشرفت پروژه‌های عمرانی ،رفاه حال شهروندان و افزایش سطح کیفی زندگی مردم افزایش یافته و مردم اثرات مالیات ستانی رادر سطح زندگی خود شاهدباشند و اثرات مثبت آن به همگان معرفی شود.

اما بهتراست با این روند مالیات ستانی سازمان وهمکاری درخور تحسین مودیان مالیاتی کمی صبر و تحمل کنیم تا ملموس ترشاهدتاثیر پرداخت مالیات درتمام سطوح زندگی خود باشیم.

نویسنده:

مهدی حیدرپور،خبرنگارحوزه اقتصاد

مدیرپایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

باز نشر این مطلب:

درسایت گلستان بلاگ

درسایت حرف تو

نظرات (۴)

سلام و وقت بخیر

کاریکاتور های منتخب(سیاسی-اجتماعی-فرهنگی)

در این لحظات شاید حالتان جا بیاید.

(پیش نویس ها)
باسلام لینک شما در سایت قرار داده شد.لطفا مارو لینک کنید...
 • گلستان بلاگ
 • سلام

  با تشکر از مطلب خوب و ارزشمند شما.

  این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.

   http://golestanblog.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84/

  منتظر مطالب بعدی شما هستیم.

  یاعلی. التماس دعا

  سلام، با تشکر از شما

  "انتظار 2ساله مردم از سازمان امور مالیاتی کشور"

  با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/43182


  در سایت "حرف تو" انتشار یافت.

  چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.

  هدیه سایت "حرف تو" به شما: امام خمینی ره: ملت عزیز ما که مبارزان حقیقى و راستین ارزشهاى اسلامى هستند، به خوبى دریافته‏اند که مبارزه با رفاه طلبى سازگار نیست

   

  یا علی

  رسال نظرا

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی