پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

برهمگان مشخص و مبرهن است، سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد.

دراین بین دکتر شقاقیاقناع سازی مالیاتی، شفافیت اطلاعات اقتصادی و ارائه گزارش هزینه کرد مالیات توسط دولت را از جمله راهکارهای فرهنگ ساری مالیاتی می داند.

دکتر شقاقی، عضوهیأت علمی دانشگاه و کارشناس اقتصادی در گفتگوی با رسانه مالیاتی ایران ، پیرامون راهکارهای فرهنگسازی مالیاتی، سه عامل اقناع سازی مالیاتی، شفافیت اطلاعات اقتصادی و ارائه گزارش هزینه کرد مالیات توسط دولت را از جمله این راهکارها بر شمرد.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به دوره های اقتصادی ایران با لحاظ کردن نقش صنعت نفت، گفت: اقتصاد ما همزمان با افزایش قیمت نفت در سال 1352، عادت کرد تا اقتصادی با تکیه به منابع نفتی داشته باشد. وی ادامه داد: در اقتصاد ما متأسفانه به دلیل وابستگی اقتصاد به نفت هنوز مردم ارزش و اهمیت مالیات برای اقتصاد را باور ندارند زیرا همواره شاهد بوده اند که دولتها در ایران اقتصاد را با صادرات نفت مدیریت کرده اند. شقاقی افزود: در حال حاضر مهمترین منبع درآمدی کشورهای پیشرو از محل دریافت مالیات تأمین می شود بطوریکه نسبت متوسط مالیات به تولید ناخالص داخلی در کشورهای پیشرو حدود 20 درصد است در حالیکه این نسبت در ایران حدود 6درصد است و دولت در بودجه سال جاری، سهم درآمدها از مالیات را حدود 30 تا 40درصد قرار داده است و قابل تأمل است که بدانیم این عدد برای کشورهای موفق بالای 80 تا90 درصد است. به عبارتی در دولتهای موفق منبع اصلی درآمد دولت، مالیات است و مردم با رغبت مالیات می پردازند زیرا معتقدند درآمدهای حاصل از مالیات توسعه کشور و رفاه اجتماعی را با خود به دنبال دارد.

وی تصویرسازی شفاف از اقتصاد ایران و اقتصاد دنیا را برای اذهان عمومی حائز اهمیت دانست و گفت: باید با اطلاع رسانی صحیح این امر برای مردم روشن شود که اقتصاد بیماری که در حال حاضر در کشور وجود دارد ناشی از وابستگی بیش از حد این اقتصاد به نفت است و مهمتر آنکه باید بدانیم نسل آینده نیز در این ذخائر نفتی سهم دارند. لذا یک راهکار این است که اقناع سازی برای مالیات در سطح عام با کمک الگوهای موفق اقتصادی در سطح بین الملل انجام شود. این کارشناس اقتصادی ادامه داد: راهکار دیگر شفافیت در حوزه مالیات ستانی است.

هم اکنون در حوزه مالیات ستانی و مالیات گرفتن فقط دربخش مالیات حقوق بگیران و کارمندان شفافیت وجود دارد. ولی دریافت مالیات از سایر فعالان اقتصادی شفافیت لازم وجود ندارد و لذا امید است با اجرایی شدن کامل طرح جامع مالیاتی شفافیت در اطلاعات اقتصادی تحقق یابد و فرارمالیاتی به حداقل ممکن برسد.

شقاقی ارائه گزارش عملکرد از هزینه کرد درآمدهای مالیاتی در کشور را برای فرهنگ سازی مالیاتی موثر دانست و گفت: این راهکار منجر به اعتماد مردم در حوزه مالیات می شود و تمایل مردم به پرداخت مالیات را افزایش می دهد. وی افزود: این راهکارها، راهکارهای ایجابی است که قطعا در کنار راهکارهای سلبی خواهد توانست خود اظهاری مالیاتی در کشور را افزایش دهد.

تهیه شده توسط: پایگاه فزهنگ مالیاتی کشور

منبع : پرتال سازمان امور مالیاتی کشور

نظرات (۲)

 • نیلوفر فروتن
 • با سلام

  قالب دوزی- با میل سرکج بافتن

  فایل به صورت PDF در 100 صفحه  است که شامل عکس و مطلب به زبان لاتین می باشد.

  برگرفته شده از essa.ir
  سلام وبلاگ خوبی داری اگه میشه سایت منو با عنوان چت روم لینک کن

  چت روم
  هیس چت

  http://www.hischat.ir

  ممنون :)

  رسال نظرا

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی