پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

شهریاری گفت: هزینه شناسایی خانه های خالی که برای احتکار نگهداری شده بسیار فراتر از درآمدی است که از محل مالیات این گونه خانه ها اخذ شود.

کمال الدین شهریاری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص مالیات بر خانه های خالی، اظهار کرد: اگر بنده در زمان تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی در مجلس حضور داشتم حتما مانع تصویب چنین قانونی می شدم.

وی افزود: زمانی که قوانین بر اساس اقتضائات زمانی و با شتاب تصویب می شود معمولا از غنای کارشناسی تهی می گردد و در مرحله اجرا با مشکلات و معضلاتی مواجه خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مالیات بر خانه های خالی از دو جهت غیرقابل اجراست؛ دلیل اول بر مبنای شرایط اقتصادی کشور است؛ به گونه ای باشد که سفته بازی و احتکار انجام می شود.

شهریاری ادامه داد: به دلیل اینکه فضای کسب و کار در کشور ناکارآمد و نامناسب است، سرمایه هایی که باید صرف اشتغال و تولید شود در احتکار ارز، طلا و مسکن به کار گرفته می شود و مردم برای حفظ ارزش منابع مالی و عدم کاهش قدرت خرید، نقدینگی را به کالا تبدیل می کنند.

وی بیان کرد: قرار نیست این قانون مانع افزایش قیمت مسکن شود، بلکه باید از احتکار در بازار مسکن جلوگیری کند. به عنوان مثال برخی افراد برای حفظ ارزش پول به خرید مسکن روی می آورند و تا زمانی که قیمت مسکن افزایش یابد، آن را به فروش نمی رسانند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توضیح داد: این قانون به دلیل برخی نواقص و نیز فقدان زیرساخت ها، مهیای اجرا نیست و مانع احتکار مسکن نمی شود، زیرا در کشور حدود ۲۴ میلیون واحد مسکن وجود دارد و شناسایی خانه های خالی و علت خالی بودن آنها کار بسیار مشکلی است.

شهریاری در ادامه تصریح کرد: به عقیده بنده هزینه شناسایی خانه های خالی که برای احتکار نگه داری شده بسیار فراتر از درآمدی مالیاتی از این گونه خانه ها است.

وی در پایان تاکید کرد: به جای رفتن به سمت دریافت از خانه های خالی باید بازار مسکن را از سفته بازی نجات و این بازار را به سوی تولید و عرضه هدفمند سوق داد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی