پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

درباره مالیات پزشکان، حدود دو ماه است که با سازمان امور مالیاتی کشور جلسات متعددی برگزار شده است تا دغدغه ای پزشکان در این خصوص ، حل شود.
به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،قانون جدید مالیاتی با قانون گذشته متفاوت شده است ؛ اما دستورالعمل جدیدی برای همکارانی که زیر 156 میلیون تومان در سال درآمد دارند، نوشته شده است.
درواقع بخشی از جامعه پزشکان کشور از جمله پزشکان عمومی ، ماماها و پزشکان متخصص در برخی از صنوف از این قانون بهره مند خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: ولی کسانی که بالای 156 میلیون تومان در سال درآمد دارند حتما باید اظهار نامه خودشان را براساس درآمد و هزینه ها اعلام کنند تا ضرایب مالیاتی براساس آن محاسبه شود.
حال آنکه زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای افراد حقیقی دارای مطب را تا 31 خردادماه جاری بیان کرد که از طریق الکترونیکی این اظهار نامه ، پر می شود.
در این خصوص محمدجهانگیریمعاون نظارتی و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: در قانون جدید مالیاتی ، بحث تجمیع دفاتر و کارهایی که در یک حوزه خدمتی است نیز موردنظر است و پیش از این به گونه ای بود که اگر یک پزشک در دو منطقه در شهر، مطب داشت دو دفتر مالیاتی در دو شعبه نیز به او اختصاص داشت اما اکنون پرونده پزشک دارای شرایط یاد شده می تواند در یک شعبه تجمیع شود؛ در غیر اینصورت خود سازمان امور مالیاتی این را تجمیع انجام خواهد داد.

معاون نظارتی و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی، خاطرنشان کرد: باید پزشکان در هر شعبه ای که راحت هستند این تجمیع را انجام دهند تا پرونده واحد مالیاتی داشته باشند و به همین منظور رایزنی های لازم برای رفع مشکلات مالیاتی پزشکان را انجام داده ایم و امیدواریم این موضوع با کمترین تنش به سرانجام برسد. 
وی ادامه داد: دومین بحث موردنظر ما این است که پزشکان، مبانی شفاف در محاسباتشان داشته باشند تا به چالش برخورد نکنند و این را هم بدانند که حتما قانون جدید مالیاتی را مطالعه کنند چون این قانون شامل همه صنوف است. 

** فرار مالیاتی در پزشکان داریم
جهانگیری در پاسخ به این سوال که موضوعاتی مبنی بر فرار مالیاتی در میان پزشکان مطرح شده است هم چنین گفت: جامعه پزشکی، جزو یکی از خوش حساب ترین صنوف در پرداخت مالیات در کشور به شمار می آیند.
وی خاطرنشان کرد: به همین منظور از دولت درخواست داریم براساس دستاوردهایی که در حوزه مالیاتی وجود دارد، برای توسعه خدمات در حوزه سلامت، مشوق های مالیاتی در نظر گرفته شود.
جهانگیری اضافه کرد: باید بازخورد دادن مالیات در جامعه پزشکی وجود داشته باشد تا پزشکان بدانند اگر مالیاتی پرداخت می کنند بالاخره تسهیلاتی را هم خواهند داشت. 
وی همچنین خاطرنشان کرد که فرار مالیاتی در جامعه پزشکی نداریم؛ چرا که بالای 95 درصد پزشکان مشمول، مالیات خودشان را پرداخت می کنند.
معاون نظام پزشکی ادامه داد:همه پزشکان، دارای پرونده مالیاتی هستند و مورد رسیدگی قرار می گیرند؛ بنابراین این موضوع نشان می دهد که فرار مالیاتی وجود ندارد چون شفاف است.
وی خاطرنشان کرد: از طرفی دیگر ، اکثر مردم ، بیمه هستند و دفترچه بیمه دارند و موضوع پرداخت آنها از طریق بیمه مورد ارزیابی قرار می گیرد؛ پس آن چیزی که با نام فرار مالیاتی در جامعه مطرح است، صحیح نیست.
جهانگیری ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به اقدامات سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت مبنی بر شفاف سازی درآمدها، اکنون تمامی درآمدهای پزشکان ثبت می شود و آن چیزی تحت عنوان فرار مالیاتی می گویند برای این قشر ، شایعه است.
وی اظهارکرد: جایی فرار مالیات داریم که درآمدها ثبت نشود و اقدامات، مشخص نباشد و این بحث هایی نادرستی است چون جامعه پزشکی در همه حال پیشرو بوده است. 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی