پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
جعفریان گفت: بر اساس قوانین مالیاتی، مودیانی که به موقع مالیات خود را پرداخت کنند، به ازای هر ماه یک درصد و سالانه تا ۱۲ درصد از تخفیف مالیات برخوردار خواهند شد.
به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،الیاتی اتاق اصناف ایران اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی مختلف از جمله قوانین مالیاتی و مسایل بیمه تامین اجتماعی در دستور  کار آموزش های امسال اتاق قرار گرفته است.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری کلاس های آموزشی ، افزایش دانش روسای اتحادیه ها و صاحبان صنوف در خصوص مجموعه قوانین و مقررات مرتبط و همچنین ارتقاء سطح علمی آنان است.
جعفریان درباره برنامه های مالیاتی صنوف در سال ۹۶ اظهار کرد: بر اساس قوانین مالیاتی، مودیانی که به موقع مالیات خود را پرداخت کنند، به ازای هر ماه یک درصد و سالانه تا ۱۲ درصد از تخفیف مالیات برخوردار خواهند شد.
مشاور مالیاتی اتاق اصناف تهران اضافه کرد: همچنین در خصوص تخفیف عوارض شهرداری برای صنوف در سال جاری نیز قرار است در تعامل با مسئولان شهرداری ، بررسی های لازم صورت گیرد.
جعفریان تصریح کرد: در حال حاضر ارائه لایحه صندوق های مکانیزه فروش و همچنین اصلاح قانون نظام صنفی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ، در اولویت برنامه های اتاق اصناف ایران قرار دارد . درخصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز این قانون اصلاح شده و در دست هیات وزیران برای ارائه به صحن علنی مجلس است.
وی افزود: با تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده، زمان آزمایشی اجرای این قانون به اتمام می رسد و به صورت دائمی به تصویب مجلس شورای اسلامی خواهد رسید.
وی با بیان اینکه قانون صندوق مکانیزه فروش برای شفاف سازی در معاملات اقتصادی باید اجرایی شود، گفت: این قانون اکنون در کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است و قرار است به صحن علنی مجلس بیاید اما فعلا در استان البرز به صورت پایلوت اجرا شده و باید در استان تهران و سایر استان ها نیز به مرحله اجرا در بیاید.
مشاور مالیاتی اتاق اصناف ادامه داد: همچنین در اجرای تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم که در رابطه با صدور ، تجدید و  تمدید پروانه کسب و دیگر استعلام ها مانند دریافت تسهیلات که تاکنون به صورت فیزیکی انجام می شد، از سال گذشته در استان البرز به شیوه سیستمی و به صورت پایلوت انجام می شود.
وی در ادامه افزود: قرار است امسال تمام بخشنامه ها و دستورالعمل های صادره در اجرای تبصره یاد شده به صورت تجمیع و در قالب یک آیین نامه تدوین و اجرایی شود.
مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران در خصوص ارزیابی عملکرد اصناف در خصوص مالیات بیان کرد: بر اساس توافق با سازمان امور مالیاتی که در ابتدای سال ۹۵ صورت گرفت، مقرر شده بود که مالیات عملکرد سال ۹۴ مطابق با سال ۹۳ باشد که به همین گونه عمل شد.
وی تأکید کرد: بر اساس آماری که سازمان امور مالیاتی ارائه داده، حدود ۹۱ درصد از مصوبه مجلس شورای اسلامی در میزان مالیات وصولی سال ۹۵ تحقق پیدا کرد که ۵۱ درصد از وصولی ها مربوط به استان تهران است.
جعفریان در پایان اظهار کرد: در سال ۹۶ نیز ۵۲۰۰ میلیارد تومان وصول مالیات مشاغل پیش بینی شده که در مقایسه با سال ۹۵ معادل ۲۱ درصد افزایش دارد. اصناف بزرگترین گروه در بخش مالیات مشاغل هستند و به جز اصناف از گروه مهندسان، کانون وکلا، دفترخانه ها ، داروخانه و … مالیات مشاغل دریافت می شود.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی