پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

مهندس سید مجید نیک نژاد گفت: نباید از انبوه ساز یا غیر انبوه سازی که خانه خالی دارد، مالیات گرفت زیرا این مالیات غیر واقعی است. این قانون مالیات بر خانه های خالی یک جریان انحرافی است.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشوربرنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو با موضوع ساز و کار مالیات احتکار مسکن و با حضور دکتر اسفندیار سلطانی رئیس انجمن انبوه سازان زنجان و بازرس انجمن تولیدکنندگان و فناوران نوین کشور و همچنین رئیس کانون عالی کارفرمایان زنجان و مهندس سید مجید نیک نژاد رئیس کمیسیون حقوقی و آئین نامه های سراسری انبوه سازان روانه آنتن شد.

اسفندیار سلطانی با بیان اینکه در مالیات احتکار مسکن باید تفکیک هدف را در نظر بگیریم،  گفت: ممکن است فردی قصد داشته باشد تا خانه اش را اجاره دهد اما چون اقتصادمان یک اقتصاد دولتی بوده است و دولت در مسکن تصدی گری کرده است، باعث ایجاد نابسامانی در این بخش شده است و به همین جهت ممکن است افراد قصد داشته باشند اما نتوانند آن را اجرا کنند.

وی تاکید کرد: باید تعریف جامعی از سازمان یا نظام تولید، عرضه و فروش داشته باشیم و تا زمانی که این تعریف وجود نداشته باشد، دلالی و سوداگری در مسکن حاکم است. هر کسی به طریقی از مسکن ارتزاق می کند یا صنفی یا از راه فروش تراکم و امثال آن.

بازرس انجمن تولیدکنندگان و فناوران نوین کشور با بیان اینکه مسکن باید یک تعریف مشخصی داشته باشد، ابراز داشت: در این تعریف باید به مسکن گارانتی داده شود و این گارانتی در شناسنامه فنی و ملکی مستتر شود. گارانتی مسکن باید به کسانی داده شود که سه مولفه مسکن را دارند؛ تخصص، تجربه و پول که در اختیار سازندگان حرفه ای مسکن است.

رئیس انجمن انبوه سازان زنجان تصریح داشت: ما در حال حاضر به مردم نگرانی را تحمیل می کنیم. وقتی می گوییم خانه های خالی باید مالیات بدهند، باید از خانه خالی تعریف داشته باشیم. باید از خانه های اشرافی خالی مالیات گرفت اما از سازنده ای که می خواهد خانه را پیش فروش کند، نباید مالیات گرفت.

در ادامه مهندس سید مجید نیک نژاد با اشاره به مالیات های بخش مسکن و ساختمان گفت: گاهی فردی ساختمانی ساخته است ولی به دلیل رکود و تورم نمی تواند خانه اش را بفروشد و مجبور است خانه اش را زیر قیمت به فروش برساند. برای چنین کسی نباید مالیات گرفت زیرا شرایط چنین چیزی ایجاب کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی و آئین نامه های سراسری انبوه سازان ادامه داد: متاسفانه قوانین در زمان مناسب خودشان و بر اساس رونق و رکود تصویب نمی شوند. در دوره ای که تورم وجود داشت، تصمیم گرفته شد از محتکرین مسکن مالیات گرفته شود. اما الان در شرایط رکود هستیم و نمی توان بر اساس همان تصمیم وضعیت موجود را مدیریت کرد.

 وی تصریح داشت: نباید از انبوه ساز یا غیر انبوه سازی که خانه خالی دارد، مالیات گرفت زیرا این مالیات غیر واقعی است. این قانون مالیات بر خانه های خالی یک جریان انحرافی است. متاسفانه گفته می شود خانه های خالی برای سوداگری است اما اصلا چنین چیزی مطرح نیست.

قابل ذکر است، برنامه "گفت و گوی اقتصادی" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:30 از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی