پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

در پی سفر سید کامل تقوی‌نژاد، معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان امور مالیاتی کل کشور به کرمانشاه، فعالان اقتصاد این استان در محل اتاق کرمانشاه با وی دیدار و گفت‌وگویی داشتند.

«مالیات» مهمترین مشکل فعالان اقتصادی

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،کیوان کاشفی، رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در این نشست اظهار کرد: بعد از تحریم‌ها که خوشبختانه بخش قابل توجهی از آنها رفع شده، سیستم بانکی و قوانین مالیاتی مهم‌ترین مشکل فعالان اقتصادی کشور است.وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی باید برای حل مشکل قوانین مالیاتی چاره‌ای بیندیشد، یادآوری کرد: در غیر این صورت ممکن است شاهد بحران‌های اجتماعی ناشی از این مشکل باشیم.عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران افزود: 30 تا 40 واحد صنعتی بزرگ استان دچار مشکل مالیاتی هستند و اگر این واحدها تعطیل شوند نرخ بیکاری استان 2 درصد بالاتر خواهد رفت.

کاشفی ادامه داد: این در حالی است که برای کاهش یک درصد از نرخ بیکاری استان باید 6 هزار شغل ایجاد کنیم و نقطه به نقطه استان را سرکشی می‌کنیم تا شاید ظرفیت خالی برای ایجاد شغل پیدا کنیم.رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه با انتقاد از اینکه هنوز اعتماد بین سازمان امور مالیاتی و مودیان مالیاتی شکل نگرفته است، خواستار اصلاح شیوه مالیات ستانی به‌ویژه در استانی همچون کرمانشاه شد و از اینکه بسیاری از اظهارنامه‌های مالیاتی پذیرفته و تایید نمی‌شود، گلایه کرد.وی در پایان خواستار تمدید بخشودگی جرایم مالیاتی و همچنین حذف علی‌الرأس شدن مالیات در استان شد و گفت: در استانی که چهار سال است طرح جامع مالیاتی در آن اجرا می‌شود، علی‌الرأس شدن معنی ندارد.

 

50 هزار واحد صنفی

رضا سلیم ساسانی، رئیس اتاق اصناف کرمانشاه نیز به وجود 60 اتحادیه و حدود 50 هزار واحد صنفی در کرمانشاه اشاره کرد و افزود: بازاریان بزرگ‌ترین تشکل بخش خصوصی کشور هستند که با همه خانواده‌ها مستقیم در ارتباطند و با مشکلات متعددی مواجهند.رئیس اتاق اصناف کرمانشاه عدم رعایت قوانین و مقررات، سلیقه‌ای عمل کردن مودیان مالیاتی، گرانی نرخ مالیات بر ارزش افزوده و عدم توجه به نمایندگان اتاق اصناف در هیات‌های حل اختلاف امور مالیاتی را از این مشکلات برشمرد و خواستار حل آنها شد.

 

«خاک» اجناس را «دست دوم» می‌کند

عبدالرضا مصری، نماینده کرمانشاه در مجلس به وضعیت بد اصناف و بازاریان کرمانشاه به‌دلیل وقوع پدیده گرد و غبار اشاره کرد و گفت: خاک اجناس موجود در مغازه‌های کرمانشاه را «دست دوم» می‌کند. وی افزود: اکثر این واحدها خرده‌فروش هستند و درآمد چندانی هم ندارند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، به گفته عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه، این عادلانه نیست که برای چنین واحدهایی میزان مشخصی مالیات تکلیف شود و مجبور به پرداخت آن باشند.

مصری از آسیب شدید ریزگردها به بازار کرمانشاه نیز یاد کرد و گفت: گرد و خاک به ظاهر یک پدیده زیست محیطی است، اما به اقتصاد و کسب‌وکار مردم نیز صدمه زده است، به‌طوری‌که خاک روی کالاهای مغازه‌ها می‌نشیند و آنها را بدون اینکه استفاده شده باشند، کهنه می‌کند.در ادامه مجتبی صفایی، نایب‌رئیس اتاق اصناف کرمانشاه نیز گفت: نمی‌توان شرایط را برای اصناف کرمانشاه و شهرهای دیگری مانند تهران، مشهد و تبریز یکسان در نظر گرفت.سخنگوی اتاق اصناف کشور معتقد است، حتی در خود کرمانشاه نیز شرایط برای یک مغازه بر خیابان با یک مغازه انتهای راهرو یک پاساژ برابر نیست و عادلانه نیست که برای آنها مالیات یکسان در نظر گرفته شود.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی