پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

عضو اسبق شورای راهبردی نظام مالیاتی کشور با بیان اینکه در حال حاضر فرارهای مالیاتی محدود شده است، گفت: طبق قانون جدید، حسابداران و مدیران مالی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مسؤولیت پیدا می‌کنند.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،فلاح میرزایی در اولین سمینار کاربردی بررسی دستورالعمل دادرسی مالیاتی که به همت انجمن مدیران مالی اصفهان و اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار کرد: در مسائل مربوط به بخش مالیاتی، قانون و اجرای قانون با یکدیگر متفاوت هستند. گاهی دیده می‌شود که یک موضوع مشابه برای دو شرکت رأی متفاوتی داشته است.

عضو اسبق شورای راهبردی نظام مالیاتی کشور گفت: در 40 سال خدمتم یک نفر از بنگاه‌های اقتصادی نیامد که بگوید که چگونه مالیات بدهم، همه می‌پرسیدند چگونه مالیات ندهم، اما این گونه نمی‌شود، زیرا پرداخت مالیات جزو قوانین محسوب می‌شود.

فلاح میرزایی با بیان اینکه سه نوع مالیات بر دارایی در کشور وجود دارد، افزود: مالیات مسکونی خالی، مالیات حق تمبر و مالیات ارث، جزو مالیات‌های بر دارایی هستند. طبق قانون جدید از اول سال 1395 اگر واحد مسکونی خالی باشد باید برای آن مالیات پرداخت شود به این معنا که مالیات برای بساز و بفروش‌ها دوباره احیا خواهد شد. موضوع حق تمبر هم از قبل بوده و در آینده نیز این موضوع وجود خواهد داشت. در حال حاضر میزان حق تمبر دو در هزار است و از سال آینده به نیم در هزار کاهش پیدا می‌کند و کسانی که می‌خواهند افزایش سرمایه بدهند بهتر است تا سال آینده صبر کنند.

وی به قانون ارزش افزوده اشاره و اضافه کرد: در سال 1387 قانونی تصویب شد و مقدار آن سه درصد بود. دولت سابق در سال 1389 قانونی را در برنامه و بودجه تصویب کرد که طبق آن هر ساله یک درصد به این میزان اضافه شود. در حال حاضر نیز با اضافه کردن یک درصد ارزش افزوده بابت سلامت و درمان، میزان ارزش افزوده به 9 درصد رسیده است، در حالی که هیچ واحد تولیدی نباید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کند.

هم‌چنین مدیر انجمن مدیران مالی اصفهان گفت: تغییرات مهم سال‌های اخیر نظام مالیاتی کشور، نیاز به شناخت بیشتر، آموزش و نگاه به فرهنگ مالیاتی را بیش از پیش کرده و در این راستا به خصوص در سال جاری شاهد برگزاری سمینارهای متعدد آموزشی هستیم.

صنعتی‌زاده اظهار کرد: توجیه و آموزش این دستورالعمل با ماموریت نظم و نظام بخشیدن عمق مطلب مالیاتی و اجرای صحیح قانون برای فعالان اقتصادی، می‌تواند برای بسیاری از گرفتاری‌ها گام موثری باشد.

وی افزود: با توجه به نظرسنجی‌های انجام شده و به لحاظ حجم بالای وصولی‌های مالیاتی و حساسیت دولت در جایگزینی مالیات به جای درآمدهای حاصل از فروش نفت، هم اکنون آموزش مدیران مالی و حسابداران در صدر نیازهای این افراد قرار دارد.

عضو کمیته مالیاتی اتاق بازرگانی اصفهان به دستورالعمل دادرسی مالیاتی اشاره و خاطرنشان کرد: این دستورالعمل که در 43 بند و 13 تبصره مهم از ماده 219 قانون مالیات‌های مستقیم است، توسط معاونت فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور تنظیم، پیشنهاد به تصویب رییس کل سازمان رسیده است.

صنعتی‌زاده اضافه کرد: اتاق بازرگانی اصفهان در راستای رسالت خود در جهت ارایه خدمات مطلوب به اعضای خود با استقرار مشاور مالیاتی و انتخاب نمایندگان حاضر در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی از بین بهترین مدیران مالی اصفهان آماده راهنمایی و همکاری همه جانبه به اعضا و فعالان اقتصادی و مدیران مالی اصفهان است.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی