پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

با توفیق در مذاکرات در آستانه حذف تحریم ها قرار گرفتیم و این امر زمینه تعامل هر چه بیشتر شرکت های بیمه ایرانی و خارجی را فراهم می کند.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی که در بیست و دومین همایش ملی بیمه و توسعه سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه جزو لاینفک نهادهای مالی است که به رشد اقتصادی و ارتقا رفاه عمومی کمک می کند البته سرمایه گذاری و تولید با یکدیگر ارتباط دارند و یکی از خدمات صنعت بیمه نیز پوشش ریسک ها و خطرات است.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشوروبه نقل از اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی؛علی طیب نیا دراین خصوص اظهارداشتند: این پوشش ها خطرات آینده را پیش بینی پذیر می کند و تاثیر مثبتی در سرمایه گذاری و رشداقتصادی ایفا می کند و برای خانوارها نیز با افزایش اطمینان و افزایش رفاه اجتماعی ایجاد می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: منابع مالی که در صنعت بیمه انباشته می شود می تواند در رشداقتصادی کشور نقش ایفا کند و فاصله زمانی دریافت حق بیمه و پرداخت خسارت باعث می شود که صنعت بیمه دارای ذخایر فنی باشد که یکی از مهمترین منابع عرضه کننده وجوه در بازارها است .
طیب نیا ادامه داد: این صنعت هم نقش اساسی در کاهش مخاطرات ایفا می کندو هم نقش خود را در بازار سرمایه و بازار های مالی ایفا می کند ضمن اینکه صنعت بیمه با تامین امنیت لازم می تواند به افزایش رفاه اجتماعی کمک کند.

وی با بیان اینکه،نقش صنعت بیمه در پیشرفت اقتصادی کشور ها و از جمله ایران نقشی غیر قابل انکاردارد ، اظهارداشت:ضریب نفود بیمه های زندگی در ایران دو دهم درصد و در دنیا ۳.۷ درصد است و بنابر این فاصله زیادی با استانداردهای جهانی داریم و این فاصله نگران کننده است و از طرفی نشان دهنده ظرفیت در اقتصاد کشور است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: اگر با یک برنامه ریزی صحیح از این ظرفیت ها استفاده کنیم می توانیم با تحت پوشش قرار دادن بسیاری از بخش ها مانند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به رشد اقتصادی کشور در یک دوره کوتاه کمک کنیم.

وی با بیان اینکه، استفاده از این فرصت و شکاف موجود از اهداف وزارت اقتصاد است ، افزود:البته باید وضعیت موجود را شناسایی کنیم و با برنامه راهبردی منطقی ومنسجم بر چالش ها غلبه کنیم.

وزیر امور اقتصادی ودارایی ادامه داد: اگر چه صنعت بیمه در سال های گذشته با تحولات رو برو بوده اما هنوز با چالش هایی مواجه است و برخی از این چالش ها شامل پیچیدیگی های گذار ازوضعیت انحصاری به رقابتی است که البته با اجرای اصل ۴۴ اقداماتی در این زمینه آغاز شده اما با بازار رقابتی مناسب فاصله داریم ضمن اینکه هم نهاد ناظر با وضعیت مطلوب فاصله دارد و هم سایر ارکان بازار و بیمه مرکزی باید از فعالیت های تصدی گری فاصله بگیرد.

طیب نیا با بیان اینکه، نظارت بر توانگری مالی شرکت های بیمه را باید مد نظر قرار دهدیم ، گفت: بیمه ایران در حوزه هایی باید عمل کند که شرکت های خصوصی امکان انجام آن را ندارند و وظیفه بیمه ایران این است که طرح ها را راه اندازی کند و در اختیار بیمه های خصوصی قرار دهد ضمن اینکه نباید با بیمه ها رقابت داشته باشد.

به گفته طیب نیا، اصلاحات در سه رکن نهاد ناظر ، بیمه دولتی و خصوصی باید به گونه ای باشد که در آینده شاهد بازار مناسب و رقابت کارآمد در حوزه صنعت بیمه باشیم .
وی با بیان اینکه، بیمه های زندگی بین ۴۰ تا ۶۰ درصد سبد بیمه ها را در اختیار دارد اما در ایران از توسعه لازم برخوردار نیست و شکاف این بخش از سایر حوزه ها بیشتر است، گفت: این امر به دلایل اقتصادی است و همان گونه تورم برای اقتصاد زیان بار است برای بیمه نیز همین گونه بوده است.

این عضو کابینه دولت یازدهم تصریح کرد: سیاست های دولت در زمینه مهار تورم موفق بوده و در آستانه تورم یک رقمی قرار گرفتیم به طوری که پیش بینی می شود نرخ تورم نقطه به نقطه در دی ماه تک رقمی شود و البته تورم تولید کننده نیز یک رقمی شده و تورم مصرف کننده نیز تک رقمی خواهد شد واین امر می تواند شرایط لازم را برای توسعه بیمه های زندگی فراهم می کند .

وی با بیان اینکه پرداخت مالیات و عوارض متعدد از دیگر مشکلات صنعت بیمه است، گفت: در ایران نه تنها از صنعت بیمه مالیات دریافت می شود بلکه عوارض متعددی مازاد بر سایر فعالیت ها در یافت می شود به نحوی که حدود ۴۰درصد فروش بیمه و حق بیمه صادره به عنوان عوارض دریافت می شود که باید به صورت جدی در جهت حذف آن اقدام کرد.

وزیر امور اقتصادی و ودارایی با اشاره به برنامه حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه ،گفت:در لایحه مالیات بر ارزش افزوده حذف این مالیات از صنعت بیمه دیده شده است که امیدواریم تصویب شود.

وی در ادامه با اشاره به تحریم های ناعادلانه بر اقتصاد کشور ، گفت: تحریم ها ارتباط بین صنعت بیمه و مجموعه نهادهای مالی ایران و خارجی را محدود کرد که با توفیق در مذاکرات در آستانه حذف تحریم ها قرار گرفتیم و این امر زمینه تعامل هر چه بیشتر شرکت های بیمه ایرانی و خارجی را فراهم می کند که هم فرصت و هم تهدید است.

به گفته طیب نیا، باز شدن اقتصاد جهانی بر روی صنعت بیمه می تواند در رقابت پذیری موثر باشد. اگر نتوانیم صنعت بیمه را متحول کنیم با مشکلاتی مواجه می شود زیراحضور شرکت های خارجی در ایران ضروری است ولی باید با پیش نیاز ها همراه باشد ضمن اینکه گذار از وضعیت انحصاری به رقابتی باید با برنامه ریزی مناسب انجام شود.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی