پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور به نقل از فارس نوشت :معاون سازمان امور مالیاتی با بیان این که ۹۵ درصد هدف مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری محقق شده، گفت: این نوع مالیات نصف کل درآمد مالیاتی کشور را تشکیل می‌دهد.علیرضا طاری بخش با اشاره به اینکه نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری 8 درصد است، اظهار کرد: براساس قانون بودجه سال 93 یک درصد از این رقم برای بهداشت و سلامت در نظر گرفته شد و تاکنون 95 درصد بودجه به نسبت 9 ماهه محقق شده که نسبت به سال گذشته 80 درصد رشد دارد.معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سؤال که چه درآمدی از محل ارزش افزوده در لایحه بودجه 94 پیشنهاد شده است، گفت: این مبلغ حدود 30 هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است و اکنون با احتساب عوارض وصولی شهرداری‌ها حدود نصف درآمدهای مالیاتی کشور از محل مالیات بر ارزش افزوده تأمین می‌شود.

همچنین میزان رشد درآمد ارزش افزوده برای سال آینده بر اساس پیش بینی میزان تورم 25 درصد است.وی ادامه داد: نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده 9 درصد است که 8 درصد آن براساس قوانین مالیات بر ارزش افزوده و برنامه پنجم  توسعه و یک درصد مالیات سلامت بر اساس قوانین بودجه می‌باشد که در مجموع 9 درصد خواهد بود. البته هر آنچه مجلس تصویب کند برای مجریان قابل اجراست.طاری بخش با بیان اینکه روند درآمدهای مالیات طبق پیش‌بینی‌ها بوده است، تصریح کرد: با توجه به فراخوان‌هایی که از صنوف مختلف صورت گرفته حدود 85 درصد مؤدیان جامعه پوشش داده شده‌اند .

نظرات (۴)

براساس قانون بودجه سال 93 یک درصد از این رقم برای بهداشت و سلامت در نظر گرفته شد و تاکنون 95 درصد بودجه به نسبت 9 ماهه محقق شده که نسبت به سال گذشته 80 درصد رشد دارد.معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سؤال که چه درآمدی از محل ارزش افزوده در لایحه بودجه 94 پیشنهاد شده است، گفت: این مبلغ حدود 30 هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است و اکنون با احتساب عوارض وصولی شهرداری‌ها حدود نصف درآمدهای مالیاتی کشور از محل مالیات بر ارزش افزوده تأمین می‌شود.
 • مهدی حیدرپور
 • احمدی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در پاسخ به این سوال که آیا افزایش درآمد‌های مالیاتی در سال 94 برروی فضای کسب و کار تاثیر منفی نمی‌گذارد، تصریح کرد: مقررشده که فقط یک درصد مالیات برارزش افزوده درسال 94 افزایش پیدا کند و مابقی درآمدهای مالیاتی نیز از گسترش پایه‌های مالیاتی و پرهیز از فرار مالیاتی نیز تامین شود. گفتنی است؛ مطابق با قانون، سالانه باید یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده شود که در سال ۹۴ نیز با وجود اینکه مالیات بر ارزش افزوده ۲ درصد افزایش داشت، یک درصد افزایش دیگر را نیز تجربه خواهد کرد. 
  احمدی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در پاسخ به این سوال که آیارقم 72 هزارمیلیارد تومان درآمد نفتی پیشنهادی دولت در لایحه بودجه سال 94 محقق می‌شود،تصریح کرد: دولت بسیارخوشبینانه اعلام کرده که با افزایش قیمت هر بشکه نفت درسال آینده 72 هزار میلیارد تومان درآمدنفتی محقق می‌شود و چنانچه این میزان درآمد نفتی محقق نشود، دولت 10 هزار میلیارد تومان کسری بودجه را از محل منابع دیگر ازجمله صرفه جویی، محل افزایش درآمدهای مالیاتی و عوارض تامین کند.
  عضو کمیسیون تلفیق مجلس، با بیان اینکه قیمت هر بشکه نفت در سال آینده به تناسب وضع بازار جهانی تعیین می‌شود، گفت: مجلس هنوز به جمع‌بندی کامل و مشخصی برای تعیین سقف درآمدهای نفتی سال 94 نرسیده است.

  رسال نظرا

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی