پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،برهمگان مشخص و مبرهن است،امروز با پیشرفت هایى که در فناورى اطلاعات و ارتباطات حاصل شده و نیز اثرگذارى این فناورى بر جوانب مختلف زندگى و ظهور عصر دیجیتال که به موج چهارم مشهور شده است، تغییر در زمینه هاى مختلف زندگى امرى اجتناب ناپذیر است و در صورت ناسازگارى سازمانها با این تغییرات، ناکارآمدى سازمان ها بیش از پیش مشهود خواهد بود که بازاریابى، تجارت و دولت الکترونیکى نمونه هایى از این تأثیرگذارى است. در این بین یکى از آرمان هاى در حال تحقق عصر ارتباطات و اطلاعات، دولت الکترونیک است. 

به واقع دولت الکترونیک ،خدمات عمومی را ارائه می دهد یا روندهای دولتی مردم گرا را برای مردم فراهم می کند به عبارتی دیگر ، بهبود وضعیت پاسخگویی به مشتریان و تضمین پاسخگویی در خصوص نیازهای آنان ساده سازی فرآیندهای کسب و کار موسسات، کاهش هزینه ها از طریق یکپارچه سازی و حذف سامانه های زاید از جمله اهداف میل به دولت الکترونیک است.

یکی از الزامات اساسی برای ورود دولت به عصر دیجیتال آن است که فناوری ارتباطی و اطلاعاتی جدید جانشین جریان مکاتبات بین هرم دولت و دریافت کنندگان خط مشی و مشتریان خدمات دولتی شود .

همکاری گسترده بین دولت و مشتریان نه تنها مساله ای مربوط به مراوده الکترونیکی است بلکه هدف کیفیت بیش تر و قابل اعتماد بودن خدمات است .

تمام دولت ها در تلاش هستند تا خود را برای اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی آماده کنند و سازمان امور مالیاتی کشور را می توان جزو پیشگامان این عرصه قلمداد کرد.

دراین خصوص طبق گزارش سازمان امورمالیاتی کشور ،از جمله تلاشهای سازمان امور مالیاتی برای به خدمت گرفتن فضای مجازی، مهیاکردن زیرساختهای لازم برای الکترونیکی کردن فرایند اجرایی ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم است. 

مالیات آنلاین

در متن دستورالعمل این ماده آمده است: بر اساس ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم، کلیه ی اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع بندهای (الف) و (ب) ماده 95 قانون مالیات های مستقیم مکلفند فهرست معاملات خود را پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق پورتال سازمان امورمالیاتی (آنلاین) و یا در قالب یک فایل تولید شده بر روی لوح فشرده (آفلاین) به اداره ی امورمالیاتی مربوطه تحویل نمایند و پیش از صدور این دستورالعمل، ارائه این فهرست معاملات طی مراجعه حضوری مودی مالیاتی به اداره امور مالیاتی مربوطه و ارائه مدارک و مستندات صورت می گرفت که البته این امر همیشه مسائل و مشکلاتی را هم برای مودی و هم برای سازمان امور مالیاتی در بر داشت.

اما در روش الکترونیکی، کلیه اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع ماده ?? قانون مالیات‌های مستقیم، مکلفند با مراجعه به سامانه ثبت نام مؤدیان و تخصیص شماره اقتصادی به‌نشانی WWW.TAX.GOV.IR نسبت به ثبت نام و درخواست شماره اقتصادی، اقدام نمایند.

در گذشته ارائه مدارک و مستندات بصورت فیزیکی و با حضور مودی به اداره امور مالیاتی در کنار برخی از مزایای آن، مشکلاتی را به همراه داشت، از جمله اینکه مستندات باید به دقت در پرونده مودی ثبت و ضبط می گردید و در صورت بروز اشتباه تضییع حقوق مودی مالیاتی را به همراه داشت و آرامش فکری کارکنان مالیاتی و مودی را از بین می برد .

درپایان پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،معتقداست: سازمان امور مالیاتی با مهیا کردن زیرساختهای لازم و گام برداشتن در راستای دولت الکترونیکی به مودی مالیاتی آسودگی خاطر و اطمینان را عطا کرده است و مودی می تواند در هر ساعت از شبانه روز و در هر جایی که اراده کند با استفاده از یک رایانه و مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور صورت معاملات فصلی خود را با کمال آرامش در پرونده مربوطه وارد کرده و با مرور آن از صحت اطلاعات وارده اطمینان داشته باشد.

از این رو مدیران سازمان امور مالیاتی تلاش دارند تا با تبعیت از الگوی جدید مدیریت دولتی نوین فناوری اطلاعات و همسو با دولت الکترونیکی، اقدامات موثر و ماندگاری را در جهت پیشرفت اقتصادی و اجتماعی ایران اسلامی به منصة ظهور برسانند

تهیه وتنظیم: مهدی حیدرپور

خبرنگارحوزه اقتصاد

مدیرپایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

برگرفته از سازمان امورمالیاتی کشور


بازنشر این مطلب در :
1- شبکه مجازی نت ایران

نظرات (۸)

برهمگان مشخص و مبرهن است ،تحریم‌ها یکسری آثار مثبت هم برای اقتصاد ما داشته که موجب شد مسئولان اقتصادی کشور بیش از پیش به اهمیت تامین هزینه‌های دولت و تکیه بودجه‌های سالیانه بر درآمدهای مالیاتی پی ببرند.
بر همگان مشخص و مبرهن است که : امروز با پیشرفت هایى که در فناورى اطلاعات و ارتباطات حاصل شده و نیز اثرگذارى این فناورى بر جوانب مختلف زندگى و ظهور عصر دیجیتال که به موج چهارم مشهور شده است، تغییر در زمینه هاى مختلف زندگى امرى اجتناب ناپذیر است و در صورت ناسازگارى سازمانها با این تغییرات، ناکارآمدى سازمان ها بیش از پیش مشهود خواهد بود که بازاریابى، تجارت و دولت الکترونیکى نمونه هایى از این تأثیرگذارى است.
حال بایستی دید با این وضعیت اینترنت کشور سازمان مالیاتی کشور چطور موفق خواهدبود
 • مهدی حیدرپور
 • سازمان امور مالیاتی با مهیا کردن زیرساختهای لازم و گام برداشتن در راستای دولت الکترونیکی به مودی مالیاتی آسودگی خاطر و اطمینان را عطا کرده است و مودی می تواند در هر ساعت از شبانه روز و در هر جایی که اراده کند با استفاده از یک رایانه و مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور صورت معاملات فصلی خود را با کمال آرامش در پرونده مربوطه وارد کرده و با مرور آن از صحت اطلاعات وارده اطمینان داشته باشد.
  به عنوان وکیل دادگستری ، بایستی این مطلب را عنوان کنم که : بر اساس ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم، کلیه ی اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع بندهای (الف) و (ب) ماده 95 قانون مالیات های مستقیم مکلفند فهرست معاملات خود را پس از پایان هر فصل به صورت الکترونیکی از طریق پورتال سازمان امورمالیاتی (آنلاین) و یا در قالب یک فایل تولید شده بر روی لوح فشرده (آفلاین) به اداره ی امورمالیاتی مربوطه تحویل نمایند و پیش از صدور این دستورالعمل، ارائه این فهرست معاملات طی مراجعه حضوری مودی مالیاتی به اداره امور مالیاتی مربوطه و ارائه مدارک و مستندات صورت می گرفت که البته این امر همیشه مسائل و مشکلاتی را هم برای مودی و هم برای سازمان امور مالیاتی در بر داشت.
  من به عنوان دانشجویی فناوری اطلاعات و ارتباطات بر این باور هستم که :

  همکاری گسترده بین دولت و مشتریان نه تنها مساله ای مربوط به مراوده الکترونیکی است بلکه هدف کیفیت بیش تر و قابل اعتماد بودن خدمات است .

  تمام دولت ها در تلاش هستند تا خود را برای اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی آماده کنند و سازمان امور مالیاتی کشور را می توان جزو پیشگامان این عرصه قلمداد کرد.
  نباید از این واقعیت به راحتی چشم پوشی کرد که : در گذشته ارائه مدارک و مستندات بصورت فیزیکی و با حضور مودی به اداره امور مالیاتی در کنار برخی از مزایای آن، مشکلاتی را به همراه داشت، از جمله اینکه مستندات باید به دقت در پرونده مودی ثبت و ضبط می گردید و در صورت بروز اشتباه تضییع حقوق مودی مالیاتی را به همراه داشت و آرامش فکری کارکنان مالیاتی و مودی را از بین می برد .
  به نظر اینجانب که کارشناس فناوری اطلاعات هستم :

  بهبود وضعیت پاسخگویی به مشتریان و تضمین پاسخگویی در خصوص نیازهای آنان ساده سازی فرآیندهای کسب و کار موسسات، کاهش هزینه ها از طریق یکپارچه سازی و حذف سامانه های زاید از جمله اهداف میل به دولت الکترونیک است.

  یکی از الزامات اساسی برای ورود دولت به عصر دیجیتال آن است که فناوری ارتباطی و اطلاعاتی جدید جانشین جریان مکاتبات بین هرم دولت و دریافت کنندگان خط مشی و مشتریان خدمات دولتی شود .

  http://man1357.blog.ir

  به نظر من،مدیران سازمان امور مالیاتی تلاش دارند تا با تبعیت از الگوی جدید مدیریت دولتی نوین فناوری اطلاعات و همسو با دولت الکترونیکی، اقدامات موثر و ماندگاری را در جهت پیشرفت اقتصادی و اجتماعی ایران اسلامی به منصة ظهور برسانند

  رسال نظرا

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی