پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

پرواضح است،مالیات یکی از عمده ترین منابع درآمدی دولت است که در راستای اجرای سیاست های اقتصادی و همچنین بهبود رفاه اجتماعی ابزاری مؤثر و کارآمد محسوب می گردد. 

دراین بین دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود.

حال آن که با وجود فرهنگ‌سازی‌هایی که در کشور بعد از انقلاب صورت گرفته‌، همچنان فرار مالیاتی همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نظام‌ مالیاتی کشور است. 

اما سوال اینجاست،آیا بر درآمد افراد حقیقی و حقوقی کنترل دقیق وجود دارد؟ دلیل اعتراض و نارضایتی واحدهای صنفی چیست؟

دراین خصوص پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور طی گفتگو با یکی از فروشندگان بازارتهران ، حرفها و نظرات وی را دراین خصوص طی یاداشتی با عنوان "بازار و دغدغه ای بنام مالیات" تهیه دیده و در اختیارشما قرارداده است .

درادامه با ما همراه شوید.

بازار و دغدغه مالیات

در صنف اسباب بازی فروشنده‌ای می‌گوید: از سال 82 به این طرف وضعیت اقتصادی ما رو به ضعف رفت. اقتصاد خراب شد. دست‌ها، و بیکاری‌ها زیاد شد، پول کم. مالیات‌ها، اجاره­ها وهزینه‌های بالا باعث شد کاسبی ما خراب شود. مالیات بزرگترین دغدغه‌ ماست. ما از درآمد نداشته یک چیزی هم باید پرداخت کنیم. و در مقابل سوالی درباره مقدار پرداخت مالیات می‌گوید: من سال 86 یک میلیون و 200-300 هزار تومان پرداخت می‌کردم. بعد هر سال توافقی 15-20 درصد بالا رفت. ما سواد نداریم و سنتی کار می‌کنیم. با بالا رفتن درصدها، یک میلیون شد یک میلیون و 150. همین طور هرسال به مالیات‌ها اضافه شد تا رسید به امروز. من فکر نمی‌کنم ما دیگر درآمدی داشته باشیم که بتوانیم هزینه دارایی را بدهیم.

سال 90، 4 میلیون و 200 هزارتومان دادیم. سال 91 با ما توافق کردند 17 درصد برای مالیات‌ها به ما اظهارنامه بدهید. ما همه را پرداخت کردیم، بعد تسویه حساب مالیاتی­مان را خواستیم. پس از 10 روز گفتند نه، آن پولی که شما داده‌اید علی الحساب است.

دوباره دارند رسیدگی می‌کنند... مالیاتی که کاسب می‌دهد از جیبش نمی‌دهد از مشتری‌اش می‌گیرد و الان دیگر مشتری نیست. قبض برق من پارسال 30 هزار تومان بود الان 100 هزار تومان است. قبض تلفن، مالیات، اجاره خانه،. . . مگر این مغازه چقدر درآمد دارد؟

این فرشنده ادامه می دهدنسبت به فرار مالیاتی در این صنف معتقد ام واردکننده‌ها بیشترین فرار مالیاتی را دارند.

پرسیدم: عدم ارائه اظهارنامه یا تاخیر در پرداخت؟ می‌گوید: اداره دارایی بر درآمدها تسلطی ندارد. کسی که 100میلیون درآمد دارد با کسی که هزار تومان درآمد دارد هر دو واحد یکسان مالیات می‌دهند. خودشان به نحوه مالیات گرفتنشان می‌گویند علی الراس. تشخیص می‌دهند بعد می‌گویند دفتر بیاور که ما علی الراس قبولش نکنیم. دفترهای پلمب شده. من بیسواد چطور ‌بتوانم دفتر تهیه کنم. او که از پرداخت الکترونیکی مالیات بی­خبر است و به اداره دارایی می‌رود تا فیش پرداخت کند، ادامه می‌دهد: فعلا کاسبی ما رونقی ندارد. وقتی از رقم مالیاتی سال 92 می‌پرسم می‌گوید: فکر می‌کنم 16-17 میلیون تومان. چهار برابر.

درپایان و به نظرنگارنده" مهدی حیدرپور"با گسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند.

تهیه و تنظیم :

مهدی حیدرپور،خبرنگار حوزه اقتصاد

و مدیر پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی