پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

عضو هیأت مدیره راه‌آهن با بیان اینکه با پیگیری‌ معاونت حقوقی ریاست جمهوری بخشی از ابهامات برنامه ششم در بخش ریلی رفع شد، گفت: براین اساس مقرر شد مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های ریلی با نرخ صفر محاسبه شود.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،سعید رسولی امروز در نشست خبری اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در بندهای 24 و 25 سیاست‌ 80 بندی به توسعه حمل و نقل ریلی تأکید شده است.
وی ادامه داد: مزیت رقابتی برای حمل و نقل ریلی در بند 24 این سیاست‌ها و اتصال مراکز عمده بار به شبکه ریلی در بند 25 سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و توسعه کریدورهای ترانزیتی با توجه به توجهات دولت و مجلس به توسعه حمل و نقل ریلی منجر می‌شود.عضو هیأت مدیره راه‌آهن گفت: محاسبه مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی در برنامه ششم بر مبنای نرخ صفر بود، اما تا 30 شهریور امسال اختلاف نظری در اجرای این حکم در سازمان امور مالیاتی وجود داشت.
رسولی افزود: در این راستا جلسات متعدد برگزار کردیم، مباحثی در کمیسیون‌های مجلس عنوان شد و به نتیجه نرسید. بنابراین از معاونت حقوقی ریاست جمهوری که مسئولیت قضاوت و داوری دستگاه‌های اجرایی را بر عهده دارد، تقاضا داریم این موضوع را بررسی کنند.
عضو هیأت مدیره راه‌آهن بیان کرد: در این راستا با حضور مسئولان راه‌آهن، نمایندگان بخش غیردولتی فعال در حمل و نقل ریلی و مسئولان سازمان امور مالیاتی جلساتی برگزار شد و در نهایت اواخر شهریور امسال رأی معاونت حقوقی صادر شد و به ابهامات مطرح شده پاسخ داد.
رسولی ادامه داد: یکی از ابهامات این بود که تعریف نرخ صفر در قانون مالیات بر ارزش افزوده وجود ندارد و به اذعان سازمان امور مالیاتی این موضوع غیر قابل اجرا بود که معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد، تعریف نرخ صفر در مالیات بر ارزش افزوده محل اجرا دارد.
عضو هیأت مدیره راه‌آهن افزود: همچنین معاون حقوقی ریاست جمهوری اعلام کرد خدمات حمل و نقل عمومی به طور مطلق در قانون قید شده است و شامل حمل ریلی مسافر و بار است، بنابراین این مالیات بر ارزش افزوده صفر شامل هر دو بخش است.
عضو هیأت مدیره راه‌آهن اظهارداشت: همچنین عنوان شد اعتبار مالیاتی ارزش افزوده قابل استرداد است که این موضوع از ابتدای اجرای قانون برنامه ششم قابل اجراست.
وی ادامه داد: با اجرایی شدن این حکم هر چه از شرکت‌های ریلی بابت مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌شد، از سبد هزینه‌هایشان حذف می‌شود و مزیت رقابتی رخ می‌دهد.
عضو هیأت مدیره راه‌آهن ادامه داد: ریل با جاده رقابت اصلی ندارد موضوع مهم استفاده از ظرفیت ریل به جای جاده است که باید این ظرفیت‌ها ارتقا یابد. جایی که امکان حضور ریلی نیست، باید جاده وارد شده و حمل و نقل ترکیبی تشکیل شود.
عضو هیأت مدیره راه‌آهن افزود: با توجه به موفقیت حل مسأله بند (ب) ماده 52 قانون امیدواریم تا پایان امسال همه ظرفیت‌های برنامه ششم در توسعه ریلی عملیاتی شود.
وی اظهارداشت: پیگیری ابهامات بند (الف) ماده 52 هم از اولویت‌های بعدی ماست که بابت پیگیری تسهیلات صندوق توسعه ملی به بهره‌ برداران ریلی است.
عضو هیأت مدیره راه‌آهن اظهارداشت: امیدواریم مواردی نظیر اختصاص یک درصد از درآمد فروش نفت گاز و حمل و نقل ریلی محقق شود، همچنین شمول سرمایه‌گذاری در حمل و نقل ریلی به عنوان سرمایه‌گذاری در مناطق محروم اجرایی شود.
وی درباره برگرداندن مالیات بر ارزش افزوده‌های شرکت‌های ریلی در زمان پیش از پایان شهریورماه و از ابتدای اجرای برنامه ششم توضیح داد: این موضوع در برنامه ششم عنوان شده بود، اما ابهاماتی داشت که پایان شهریور رفع شد، بنابراین از زمان اجرای برنامه ششم باید پرداختی شرکت‌ها بابت مالیات بر ارزش افزوده برگردانده شود.
رسولی اظهارداشت: سازمان امور مالیاتی هم پذیرفته است که اگر معاونت حقوقی رأی داد، آنها هم تمکین کنند. 
وی در تشریح تفاوت معافیت مالیاتی با مالیات صفر توضیح داد: معافیت مالیاتی موضوع قابل پسندی از سوی دولت‌ها نیست و دولت‌ها مایل هستند، در راستای شفاف‌سازی معافیت مالیاتی کمتر بوده و بیشتر عدد صفر باشد.
رسولی اظهار داشت: در معافیت مالیاتی پرداخت‌کننده از پرداخت‌ها معاف می‌شود، اما در مالیات صفر در واقع معاف نمی‌شود و فقط نرخ صفر درج می‌شود همچنین در معافیت مالیاتی پرداخت‌های قبلی برنمی ‌گردد، اما در نرخ صفر مالیات بر ارزش افزوده آنچه پرداخت شده است، برگردانده می‌شود.
عضو هیأت مدیره راه‌آهن گفت: این قانون نرخ صفر مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت‌های ریلی تا پایان برنامه ششم فعلاً ادامه دارد. این موضوع مشمول مصرف کننده نیست، بلکه شامل خدمات‌دهندگان بخش ریلی در حوزه بار و مسافر و لکوموتیو است.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی