پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،صنعت ساختمان در چند سال گذشته با رکود عمیقی روبرو شده که این رکود علاوه بر کاهش تولید ساختمان بر خریداران و فروشندگان مسکن هم تاثیر زیادی گذاشته و این بخش را با بحران مواجه کرده است.

هرچند که مشکلات این بخش به دلیل رکود چندان برجسته نشده است؛ اما به طور حتم در درازمدت علاوه بر مشکلات مالی که به تولیدکنندگان مسکن تحمیل می‌کند، نیاز متقاضیان مسکن را هم پاسخگو نیست و بازار را با چالش بیشتری مواجه خواهد کرد.

براین اساس، در  چنین شرایطی که وزارت راه و شهرسازی هم سعی دارد با اجرای سیاست‌هایی در بخش اعطای وام، قدرت خرید متقاضیان را افزایش دهد، از دیدگاه تولیدکنندگان مسکن، اعمال برخی سیاست ها منجر به افزایش قیمت مسکن خواهد شد.

در واقع، رکود صنعت ساختمان قیمت مسکن را در چندسال اخیر کاهش داده اما بازهم قیمت مسکن بالاتر از توان خریداران است به همین دلیل رونقی به دنبال این کاهش قیمت ها اتفاق نیافتد و این بخش همچنان با مشکلات زیادی روبرو است که افزایش قیمت تولید هم می‌تواند ضربه دیگری را به این بخش وارد کند.

از دیدگاه تولیدکنندگان مسکن،   مواد ۶۴، ۵۹ و ۷۷ قانون مالیات‌های مستقیم که با حوزه ساخت و ساز مرتبط است، در قانون جدید تغییر کرده و مطابق با ماده ۶۴ قانون مالیات ها مقرر شده که سالانه ۲ درصد قیمت ارزش معاملات املاک بطور متوسط به عنوان پایه مالیاتی محاسبه شود.

قرار است این مبنای مالیاتی در مدت ۱۰ سال از ۲ درصد به ۲۰ درصد برسد و قیمت متوسط املاک به عنوان ارزش معاملاتی محاسبه می شود اما در سال های گذشته مبنا این بود که درصدی از قیمت های منطقه نسبت به هرکوچه و محله به عنوان مبنای محاسباتی ارزش معاملاتی مورد محاسبه قرار می گرفت.

دیدگاه تولیدکنندگان مسکن درباره قانون مالیات‌های مستقیم

در این رابطه دبیر کانون سراسری انبوه سازان با اعلام اینکه این عدد برای کل مناطق کشور بین متری ۴ هزار تومان تا ۸۰ هزار تومان بطور متوسط بود، افزود: با قانون جدید مالیاتی، پایه ارزش حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان می رسد که با توجه به تاثیر ماده ۶۴ و ارزش معاملات املاک، ارتباط مستقیم با چندنوع عوارض و خدمات دارد که می تواند هزینه های تولید و ساخت را افزایش دهد.

پورحاجت با اشاره به اینکه عوارض صدور پروانه، کارشناس دادگستری، هزینه های ثبت اسناد، نقل و انتقالات، تفکیک و افراز و چند نمونه دیگر از این موارد، ارتباط مستقیمی با ارزش معاملاتی دارد، گفت: به نظر می رسد با به روز شدن اعداد و ارقام بار مالی سنگینی ایجاد می شود بنابراین انتظار داریم که ماده ۶۴ دوباره بررسی شود.

وی بابیان اینکه نحوه محاسبه مالیات هم مورد اعتراض تولیدکنندگان ساختمان است، اظهار داشت: در گذشته متناسب با هرکوچه و محله ای مالیات ها تنظیم میشد اما الان متوسط قیمت در یک محله ملاک محاسباتی قرار می گیرد در حالیکه شرایط هرکوچه به نسبت کوچه دیگر متفاوت است.

 دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر اینکه با این شیوه املاک با ارزش مالیات کمتری داده و املاکی با ارزش کمتر، مالیات بیشتری می دهند، گفت: اگر هدف از اجرای این قانون، شفاف سازی مالیاتی بوده که به نظر می رسد این اتفاق نیافتاده است.

پورحاجت ادامه داد: در این قانون حتی تورم عمومی کشور هم دیده شده اما بسیار سخت است که رعایت تورم را در این دستور العمل داشته باشیم و مبنای محاسباتی درستی در این بخش باشد.

وی در خصوص ماده ۷۷ قانون مالیات های مستقیم، اظهار داشت: در این ماده این است که  هرمالیاتی که در حوزه ساخت و ساز باشد منتقل به خریداران مسکن می شود، در حالیکه ما حاضر نیستیم بار مالی حوزه تولید را به مردم منتقل کنیم زیرا هزینه های مالیاتی حوزه ساخت و ساز بسیار سنگین است و صنعت ساختمان در شرایط بحرانی قرار می گیرد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر اینکه در زمان بحران های اقتصادی و رکود، دولت ها باید به کمک خط تولید بیایند، گفت: در شرایطی که صنت ساختمان دچار بحران شده و اقتصاد کشور بحرانی است این مالیات های سنگین وضعیت تولید را سخت تر می کند.

پورحاجت با بیان اینکه در ماده ۶۴ حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ درصد بطور متوسط پایه ارزش معاملاتی املاک افزایش پیدا می کند، افزود: مالیات نباید بر سرمایه باید بلکه باید مالیات را از شغل دریافت کنند، اگر قرار باشد که مالیات بر سرمایه باشد پس سرمایه گذاران می توانند در بازارهای سرمایه ای وارد شوند و یا در بانک سپرده گذاری کنند که مالیاتی هم ندارد.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی