پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه براساس برآوردهای مختلف سالانه بین ۱۳ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور اتفاق می‌افتد، گفت: مالیات پزشکان ۷۰۰ میلیارد تومان در سال است اما اکنون این قشر ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات می‌پردازد.
به گزارش  پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،سیدکامل تقوی‌نژاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: با توجه به اینکه حدود 30 درصد از اقتصاد کشور از پرداخت مالیات معاف و تولید ناخالص ملی حدود 900هزار میلیارد تومان است جمع درآمد مالیاتی کشور 90هزار میلیارد تومان می‌شود.
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: تلاش می‌کنیم حدود 80هزار میلیارد تومان امسال درآمد مالیاتی کسب شود.
تقوی‌نژاد افزود: اولویت‌های سازمان امور مالیاتی کشور عدالت مالیاتی و افزایش اعتماد میان دولت و مردم است اما مسئله فرار مالیاتی پدیده‌ای ناشناخته است که برای مقابله با آن باید شناسایی شود.
وی گفت: به‌جز کارمندان که دریافتی آنان شفاف است در بقیه موارد فرار مالیاتی وجود دارد.
تقوی‌نژاد افزود: حدود 40 درصد از درآمدهای سازمان امور مالیاتی از محل مالیات بر شرکتهاست.
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: تخمین زده می‌شود که مالیات پزشکان 700 میلیارد تومان در سال باشد اما اکنون این قشر 150 میلیارد تومان مالیات می‌پردازند.
تقوی‌نژاد افزود: اصناف نیز 800 میلیارد تومان در سال مالیات پرداخت می‌کنند اما در سال گذشته و در بخش بازرگانی از یک مودی به‌دلیل فرار مالیاتی 630 میلیارد تومان مالیات گرفته شد.
وی گفت: پایگاه اطلاعات جامع این سازمان تا بهمن امسال راه‌اندازی می‌شود و کسانی که اطلاعات دقیقی از درآمد خود نمی‌دهند یا در پرداخت مالیات کوتاهی می‌کنند ضامن و مجرم هستند.
تقوی‌نژاد با انتقاد از اطاله دادرسی نسبت به پرونده‌های فرار مالیاتی در هیئت حل اختلاف افزود: تضمین می‌کنم که این زمان را به نصف کاهش دهم.
وی گفت: سال گذشته پنج هزار پرونده در شورای عالی مالیاتی تشکیل شد.
تقوی‌نژاد افزود: مشکلی برای دریافت اطلاعات از بانک مرکزی نداریم اما کاری به بانک‌های عامل نخواهیم داشت.
وی 95 درصد کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور را انسان‌هایی شریف و پاک دانست.
محمدعلی پورمختار رئیس سابق کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه گفت: در مجلس نهم 10 پرونده فرار مالیاتی در این کمیسیون وجود داشت که به‌عنوان نمونه یکی از آنها 20 میلیارد تومان جریمه شد.
وی افزود: تشخیص مالیات‌ها موضوعی شخصی است که این اشکال دارد زیرا برای برخی مودیان بیشتر و برای برخی کمتر از میزان واقعی مالیات تعیین می‌شود.
پورمختار گفت: مفاسدی که روی می‌دهد برخی به‌وسیله یقه‌سفیدها یا واسطه‌ها است.
وی افزود: به‌عنوان نمونه فردی به من مراجعه کرد و گفت 10 میلیارد تومان مالیات پرداخته است اما هم‌صنفش به‌دلیل رایزنی یک ریال هم مالیات پرداخت نکرده و اتفاقی نیز برایش نیفتاده است.
علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران نیز در این برنامه با بیان اینکه توافق اخیر اصناف با سازمان امور مالیاتی برای شفاف شدن درآمد اصناف کوچک توافقی برد ــ برد است، گفت: اکنون شرایط برای راه‌اندازی صندوق مکانیزه اصناف وجود ندارد.
وی افزود: آیین‌نامه این صندوق تازه نوشته و ابلاغ شده است.
فاضلی گفت: برای راه‌اندازی صندوق مکانیزه اصناف باید آموزش‌های لازم به آنان داده شود./تسنیم

نظرات (۱)

 • حمید موسیوند
 • سلام. وبلاگ پر محتوایی دارید. موفق و پیروز باشید.

  http://fardayemaliat.mihanblog.com/

  رسال نظرا

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی