پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

سخنگوی وزیر بهداشت از تصویب مالیات بر سیگار و کالاهای آسیب رسان خبر داد.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،، ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نخستین نشست خبری سال 95 که دیروز در سالن وزارت بهداشت برگزار شد بیان کرد: روز یکشنبه مصوباتی را در لایحه دائمی‌شدن احکام قانون برنامه داشتیم. طبق ماده 8 این مصوبه شورای امنیت سلامت غذایی دائمی‌شد. همچنین تصویب برنامه اجرایی سامانه خدمات جامع سلامت و امنیت غذایی به عهده این شورا قرار گرفت.

وی طبق ماده 9 این مصوبه شورای عالی بیمه سلامت مکلف شد که هر سال قبل از انتهای سال تعرفه بخش خصوصی و دولتی را با حق فنی واقعی یکسان اعلام کنند. همچنین آزمایش اجباری برای تایید سلامت کلیه رانندگان وسایل نقلیه مشمول بیمه سلامت شد.

وی افزود: مجلس مالیات بر سیگار و کالاهای آسیب‌رسان را مصوب کرد و بدین ترتیب هزار و 560 میلیارد تومان منبع درآمد جدید ایجاد شد. حدود 7 درصد از درآمد ناخالص ملی صرف درمان مصدومین ناشی از تصادفات و هزینه‌های معلولیت و مرگ و میر ناشی از این حوادث می‌شود که این میزان رقم بالایی‌ است. حریرچی در مورد فوت بهیار زاهدانی عنوان کرد: این همکار پس از 6 روز مرخصی آمده بود و این حادثه در ابتدای شیفت وی رخ داد. علت فوت وی برای ما دقیقا مشخص است اما مجاز به گفتن آن نیستیم .

وی در خصوص هزینه یک میلیارد تومانی برای ساخت استودیو سلامت گفت: عوامل ریسک مهمترین کاری است که در حوزه بهداشت باید انجام شود. باید از طریق صحبت با مخاطبین خطرات ناشی از بیماری‌ها را کاهش دهیم. وزارت بهداشت باید اقدامات پیشگیرانه خود را افزایش دهد. مهمترین بستر برای این کار رسانه است با توجه به سخت‌گیری‌های وزارت بهداشت قطعا هزینه‌ها به صورت معقول و با دقت انجام شده است. حجم رسانه‌های موجود نسبت به اهمیت این حوزه بسیار کم است زیرا اغلب رسانه‌هایی که در حوزه سلامت کار می‌کنند عمومی‌ هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه طبق قانون برنامه پنجم توسعه شورای عالی بیمه و دولت مکلف به اعلام تعرفه‌ها قبل از سال هستند اظهار کرد: مسلما در کشوری که تورم وجود دارد ثابت نگه داشتن قیمت‌ها تحمیلی است. از طرفی اکثر هزینه‌ها درحوزه سلامت مبتنی بر نیروی انسانی پیشنهادات متعددی در مورد نحوه تامین منابع لازم و میزان افزایش تعرفه‌ها ارائه دادیم که امیدواریم در شورای عالی بیمه نهایی شود.

وی راجع‌ به انتشار شایعاتی در مورد استعفای وزیر بهداشت تصریح کرد: ما از بعضی شرایط گله مندیم، سوابق دکتر ‌هاشمی ‌برای همه مشخص است. وی حاضر است آبرو، مال، و حتی جان خود را در راه اهداف نظام و دولت تدبیر و امید بدهد. عملکرد دکتر‌هاشمی‌هم مشخص است.

وی معتقد است اعتدال و توجه به اصول تدبیر و امید می‌تواند ما را از مشکلات نجات دهد، ایشان 7 روز هفته به صورت 24 ساعته کار می‌کند. کمتر کسی را دیده‌اید که به این میزان وقت بگذارد و این زمان موثر هم باشد.

حریرچی بیان کرد: وزارت بهداشت با نفت 120 دلاری طرح تحول سلامت را آغاز کرده بود و انتظار داشت بودجه با نرخ تورم افزایش پیدا کند. علی رغم مشکلات کوچکترین خدشه‌ای در خدمات ارائه شده وارد نشده است، ضمن اینکه گسترش پوشش را نیز داشته‌ایم امسال طلایی‌ترین سال کشور از نظر بهره‌برداری تخت‌های بیمارستانی و بیمارستان‌ها و کلینیک‌های ویژه خواهد بود.

وی در مورد تحت پوشش بیمه قرار گرفتن 53 قلم دارو اذعان کرد: در دولت گذشته اطلاع‌رسانی شد که 224 قلم دارو تحت پوشش بیمه قرار گرفت اما این مصوبه عملیاتی نشده بود و بیمه‌ها این موضوع را قبول نمی‌کردند‌. 53 قلم از این داروها اصلاح شد و تحت پوشش بیمه قرار گرفت. این داروها شامل بیماری‌های خاص، مزمن، سرطانی، و داروهای گران‌قیمت است.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،حریرچی در مورد برنامه‌های وزارت بهداشت برای حمایت از زوجهای نابارور عنوان کرد: یکی از موثرترین ‌راه‌ها برای اعمال دسترسی به اهداف و سیاست‌های جمعیتی زوج‌های نابارور است. قسمتی از ناباروری‌ها ناشی از به تاخیر انداختن سن حاملگی و دیر ازدواج کردن است که این شرایط فرصت را برای درمان از دست می‌دهد. علاوه بر این بیمه‌ها در این مورد حمایت چندانی انجام نمی‌دهند. خدمات درمان ناباروری اغلب گران قیمت است و توسط بخش خصوصی ارائه می‌شود، بدین ترتیب وزارت بهداشت با توجه به منابع موجود برنامه‌های وسیعی دارد که این برنامه‌ها از اقشار محروم و آسیب‌پذیر آغاز می‌شود. وزارت بهداشت قصد دارد مراکز باروری جدید ایجاد کرده و از درمان این زوج‌ها حمایت کند.

وی با اشاره به اجتناب‌ناپذیر بودن تجمیع بیمه‌ها بیان کرد: هر کشوری که توانسته موفقیت‌های عمده‌ای را در حوزه سلامت کسب کند از طریق تجمیع بیمه‌ها اقدام کرده است ما پیشنهادات خود را ارائه کرده‌ایم. برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که اقداماتی در حال انجام است امیدواریم این اقدامات به زودی به نتیجه برسد .

سخنگوی وزارت بهداشت در مورد سرمایه گذاری کشورهای خارجی برای افزایش تخت‌های بیمارستانی تصریح کرد: پروسه سرمایه‌گذاری در مورد بیمارستان‌ها از نظر مطالعاتی و توافقاتی طولانی مدت است، با این وجود ما از سرعت پیشرفت کار راضی هستیم اما هنوز قراردادها نهایی نشده اند امیدواریم ظرف چند ماه آینده به نتایجی دست پیدا کنیم. حریرچی با بیان اینکه تاخیر بیمه‌ها کلیدی‌ترین مشکل نظام سلامت است گفت: سال گذشته 10 هزار و 755 میلیارد تومان از سند به بیمه‌ها ارسال کردیم که از این میزان تنها 4 هزار و 524 میلیارد تومان حاصل شده است. بیمه تامین اجتماعی 60 درصد از اسناد ارسال شده را پرداخت کرده است اما بیمه سلامت موفق به پرداخت کمتر از یک سوم اسناد ارسالی شده است.

وی ضمن گله‌مندی از همکاری بخش خصوصی در ایام نوروز تصریح کرد: بخش خصوصی خدمات قابل توجهی را ارائه می‌دهد اما ما نیز انتظاراتی داریم. در ایام نوروز به دلیل تعطیلی بخش خصوصی چند برابر معمول فشار کاری به خدمتگزاران دولتی تحمیل می‌شود انتظار می‌رود این بخش در ایام تعطیل نیز فعال باشد.

نظرات (۱)

سلام خیلی ممنونم از اخبار بروزتان واقعا کارتون درسته همیشه به سایتتون سر میزنم و از طرفداران پروپاقرص تونم .

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی