پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور گفت‌‌: سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی باید از ۷ درصد کنونی به ۱۵ درصد افزایش یابد. 

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور موسی الرضا ثروتی در مورد لایحه بودجه 92 گفت‌‌: هم دولت و هم مجلس در رابطه با تعیین بودجه هدفمندی یارانه‌ها دغدغه دارند. 
یوسف‌نژاد نماینده اتاق بازرگانی در کمیسیون تلفیق مجلس، رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و موسی‌الرضا ثروتی نماینده مجلس و عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با برنامه فرصت رادیو گفت‌وگو به بررسی اصلاحات بودجه هدفمندی یارانه در سال 92 پرداختند. 
رحیم ممبینی در این مناظره رادیویی در رابطه با بند 90 لایحه بودجه بیان داشت‌‌: این بند از مهم‌ترین بندهای لایحه بودجه است، زیرا براساس مشارکت 
بخش عمومی و خصوصی بر حضور پررنگ و فعال‌تر بخش‌خصوصی تأکید می‌کند. 
وی در ادامه افزود‌‌: این بند علی رغم این‌که مورد تأیید همه نمایندگان است، ولی چون قانون دایمی می‌خواهد باید حذف شود. 
ممبینی هم‌چنین ادامه داد‌‌: ما باید از ظرفیت بودجه سنواتی استفاده کنیم و مجلس باید به دولت مجوزهایی اعطا کند که با استفاده از این مجوزها حضور بخش‌خصوصی را فعال کنیم. 
معاون بودجه معاونت راهبردی ریاست جمهوری در رابطه با عملکرد هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت‌‌: هدفمندی یارانه‌ها یک قانون پنجساله است که فاز اولش اجرا شده و کار خوب پیشرفته و در بحث تخفیفات و ترجیحات قیمتی نیز به تولید کمک کرده است. 
وی هم‌چنین در رابطه با بودجه 92 برای هدفمندی یارانه‌ها افزود‌‌: دولت قصد داشت که در فاز دوم بحث نقدینگی را برای تولید حل کند، در حال حاضر عددی که تصویب شده است 49 هزار میلیارد تومان است و از این مبلغ 42 هزار میلیارد برای اشخاص و بقیه برای دولت و تولید قرار می‌گیرد که با این کار عملاً اجرای هدفمندی 
متوقف می‌شود. 
ممبینی در رابطه با افزایش بودجه هدفمندی یارانه‌ها اذعان داشت‌‌: افزایش بودجه هدفمندی به 90هزار میلیارد قطعاً بسیار بهتر از مبلغی است که تصویب شده و به استمرار کار کمک می‌کند. 
وی با اشاره به تأثیر اجرای قانون هدفمندی در افزایش نقدینگی بیان کرد‌‌: چون نقدیگی مجدداً به بازار و تولید برگشته پس در نتیجه تأثیر زیادی نداشته است. 
معاون بودجه معاونت راهبردی ریاست جمهور در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با فرارهای مالیاتی گفت‌‌: سازمان امور مالیاتی باید به عنوان یک واحد وصول کننده بیش از پیش تقویت شود و سیستم‌های مکانیزه باید حاکم باشد، تا بتوانیم درآمدهای مالیاتی را افزایش دهیم. 
سهم مالیات باید از تولید ناخالص ملی از 7 به 15 درصد برسد
ممبینی در پایان اذعان داشت‌‌: ما معتقدیم که درصد مالیات به تولید ناخالص ملی در کشور ما با یک برنامه‌ریزی خوب تا 15 درصد قابل افزایش است، در صورتی که در حال حاضر 7 درصد است. 
موسی‌الرضا ثروتی در آغاز این گفت‌وگو با اشاره به مراحل بررسی بودجه بیان کرد‌‌: در ابتدا بخش‌های درآمدی مورد بررسی قرار می‌گیرد، بعد از آنکه پیشنهادات کمیسیون‌ها به اتمام رسید، پیشنهاد نمایندگان مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد وارد بحث‌‌های هزینه‌ای می‌شویم. 
عضو کمیسیون تلفیق در ادامه تصریح کرد‌‌: در مجموع از 98‌بندی که دولت ارایه نموده است حدود 40 بند رأی نیاورد. 
عضو کمیسیون تلفیق در رابطه با میزان پرداختی در هدفمندی یارانه‌ها در بودجه 92 افزود‌‌: هدفمندی یارانه‌ها را دولت 120میلیارد تومان دیده است که 90 هزار میلیارد تومان برای بازپرداخت به مردم 15 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی و 15 هزار میلیارد تومان هم برای بخش تولید در نظر گرفته بود. 
ثروتی هم‌چنین ادامه داد‌‌: پیشنهاد کمیسیون بودجه مبنی بر 49 هزار میلیارد تومان درآمد هدفمندی یارانه تصویب شد و یک تجدید رأی را هم نمایندگان امضا کردند ولی ضعیف است که نمایندگان بالاتر از 49 هزار میلیارد تومان رأی دهند./فارس

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی