پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،مقوله اقتصاد مقاومتی چندی است توسط کارشناسان و صاحبنظران اقتصادی به عنوان راهکاری برای برون رفت از تنگناها و مشکلات ایجاد شده ناشی از تحریمهای بین المللی مطرح و پس از تایید، به عنوان یک سیاست اجرایی توسط رهبر معظم انقلاب به دولت ابلاغ شده است. اقتصاد مقاومتی ادبیاتی است که برای مقابله با تحریمهای بین المللی مطرح شده و این قابلیت را دارد که با بهره گیری از اصول و پایه های صحیح اقتصادی موجب کمرنگ تر شدن وابستگی به کشورهای دیگر شود .
بر اساس این طرح ، تقویت تولید و کاستن از هزینه های اضافه دولت با مدیریتی یکپارچه و هوشمندانه که بتواند با کمترین هزینه ، بیشترین سود را عاید کشور سازد مورد تاکید و تایید مسئولین می باشد.
نقش مالیات به عنوان اهرمی لازم و کاربردی در تحقق اقتصاد مقاومتی چشمگیر و بسیار تعیین کننده است.
فارغ از برنامه ریزیهای منسجم اقتصادی ، اعتماد و اتکا دولت به بودجه ای کافی و مستمر برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی بسیار مهم بوده و در واقع می توان گفت مالیات در این فرایند ، حرف اول را می زند.
با توجه به اینکه درآمدهای نفتی به لحاظ شرایط نامتعادل اقتصادی و بازار جهانی در حال نوسان بوده و اتکا دولت به آن نوعی ریسک پذیری غیر منطقی است لذا درآمدهای مالیاتی که در واقع مشارکت مردم در تامین هزینه های دولت برای پرداختن به اقدامات عمرانی و تاسیس و تجهیز زیرساختها و امکانات رفاهی می باشد به عنوان منبعی قابل اعتماد و پایدار محسوب می شود.
در همین راستاست که در سالهای اخیر همپای پیشبرد طرح اقتصاد مقاومتی ، ساده سازی قوانین و تسهیل برای پرداخت مالیات توسط مودیان مالیاتی شتاب گرفته و دولت خود را متعهد دانسته که با اعتماد به اظهار نامه های مالیاتی و افزایش اعتماد متقابل بین دستگاه مالیاتی و مودیان ، با حفظ شئون و کرامت آنها جهت تحصیل مالیات اقدام نماید.
یکی از نقشهای حائز اهمیت مالیات، جلوگیری از واردات و حمایت از تولید داخلی می باشد. زمانی که با اعمال منطقی و درست معافیتهای مالیاتی و تشویق صادرات ، رونق به بازار تولید بیاید بی شک جلوی واردات بی رویه گرفته خواهد شد.این مسئله موجب اشتغالزایی و رونق کسب و کار مردم خواهد شد تولید افزایش یافته و صاحبان مشاغل به درآمد بالایی دست خواهند یافت و اینگونه است که میزان پرداختی مالیات فعالان اقتصادی، اصناف و مشاغل افزایش می یابد و همین امر، گام مهمی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی خواهد بود.
توجه به بخش تولید و صادرات و اعمال مشوقها و معافیتهای مالیاتی ، یکی از عوامل موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی است بدین ترتیب که افزایش صادرات موجب افزایش تولید شده و متعاقبا درآمد ها افزایش یافته و نهایتا سهم درآمدهای مالیاتی در تامین بودجه پررنگتر می شود.
پر واضح است که با روند رو به رشد ترویج فرهنگ مالیاتی و مشارکت هر چه بیشتر مردم در پرداخت مالیات، وابستگی به درآمدهای نفتی کاهش یافته و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی سهل تر می شود.
بی شک نسل آینده با انتفاع از عواید حاصل از فروش نفت ، میراث دار عزت و شرافت پدران خود خواهند بود که با پرداخت مالیات به دولت خود برای عمران و آبادانی سرزمین خود کمک کرده و نفت را برای آیندگان هم ذخیره کرده اند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی