پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،سید کامل تقوی نژاد در دیدار با استاندار خراسان رضوی و معاونین ایشان ذعان نمودند: ارتقای فرهنگ مالیاتی،اعتماد آفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی، وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه های جمعی است و نبایستی مالیات را صرفا یک موضوع مربوط به دولت تلقی کرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: مالیات هم حق دولت و هم حق مردم است بنابراین برای وصول حقوق حقه دولت و مردم، باید یک اجماع ملی برای ایجاد و تحول فرهنگ مالیاتی در جامعه شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه مردم باید بدانند که مالیات ها در چه مواردی مصرف می شود و چه منافع عمومی برای جامعه دارد، تصریح کرد: مطابق قانون یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت و بهداشت و درمان و همچنین ۳ درصد از عوارض دریافتی در قالب مالیات بر ارزش افزوده نیز به شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور اختصاص می یابد و این امر نشان می دهد که چقدر پرداخت مالیات از سوی مردم در ایجاد رفاه، سلامت و عمران و آبادانی در جامعه تاثیرگذار است.

تقوی نژاد، ارتقای فرهنگ مالیاتی را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای ارتقای رابطه میان نظام مالیاتی و مردم عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در دنیا مالیات صرفا یک مقوله اقتصادی نیست بلکه یک جنبه اخلاقی و اجتماعی مهم نیز دارد و افکار عمومی به فرار مالیاتی به عنوان یک جرم و بی اخلاقی نگاه می کند و همین نگاه و باور فرهنگی باعث شده تا دست دولت ها برای مقابله با این پدیده بسیار باز است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با ذکر این مطلب که نظام مالیاتی نسبت به مشکلات تولید در کشور آگاهی دارد، عنوان کرد: باید به سمتی برویم که با توسعه زیرساخت های نظام مالیاتی به ویژه مکانیزاسیون فرایندها، بهره مندی از ظرفیت های مالیات الکترونیک و همچنین اجرای اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم توسط نهادها و دستگاه های ذیربط، بتوانیم یک پایگاه اطلاعاتی قوی در سازمان امور مالیاتی ایجاد کنیم و بتوانیم با تکیه بر اطلاعات صحیح، فشار مالیاتی را به سمت کسانی که درآمدهای بالایی کسب می کنند اما از زیر بار مالیات شانه خالی می کنند سوق دهیم.

در ادامه این دیدار، استاندار خراسان رضوی نیز با تاکید بر اینکه مالیات باید با تدبیر و درک شرایط فعلی کشور اخذ شود، گفت: علاوه بر این باید به نسبت مالیاتی که دریافت می شود، در جامعه ثروت توزیع شده و رفاه اجتماعی ایجاد شود.

علیرضا رشیدیان، با بیان اینکه استان خراسان رضوی با داشتن صنایع مهمی همچون صنعت خودروسازی، سیمان و حجم قابل توجه موسسات اعتباری و مالی، از ظرفیت های قابل توجه دیگری نیز برخوردار است، گفت: با اجرای برجام و رفع تحریم ها انتظار می رود که اقتصاد این استان با جهش قابل ملاحظه ای روبرو شود.

وی بر اجرای مشوق های مالیاتی اثرگذار بر جریان اقتصادی و سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و گفت: در کنار این موضوع باید وضعیت موسسات مالی و اعتباری در این استان مورد بازنگری قرار گیرد و کنترل های ویژه ای در این خصوص به اجرا در بیاید.

رشیدیان، با بیان اینکه ۹۵ درصد واحدهای صنعتی در استان خراسان رضوی توسط بخش خصوصی اداره می شود، خواستار حمایت جدی سازمان امور مالیاتی کشور از بخش تولید و صنعت در شرایط فعلی اقتصاد کشور شد.

استاندار خراسان رضوی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که بتوان با ایجاد شرایط ویژه ای از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مشکلات مربوط به تولید کنندگان، صنعتگران و دیگر حوزه های اقتصادی فعال را در خود استان حل و فصل کرد./فارس

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی