پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

 به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،ابراهیم نکو عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:اصناف و واحدهای تولیدی به ویژه واحدهای کوچک و متوسط در خصوص مالیات با مشکلاتی مواجه شدند در نتیجه امکان ادامه فعالیت برای آنها وجود نخواهد داشت پس نیاز است مالیات افزایش نیابد.

وی با بیان اینکه در ۱۲ دی ماه نشستی با صنعتگران و تولید کننده‌ها انجام شد گفت: دراین نشست مباحثی همچون شرایط کنونی و سختی‌های فراوان مبنی بر پرداخت مالیات و حق بیمه بررسی شد.

نکو افزود: در این جلسه با گله مندی شدید صاحبان صنعت که قطعه سازان خودرو و مدیران هیئت امنای شرکت‌ها بود مواجه شد و بسیاری از این واحدهای اذعان داشتند که شرایط تحریم را باید مد نظر قرار دهیم و جدا از شرایط منطقه عمل کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است که مباحث مطرح شده در این نشست یک حرکت کوته فکرانه است و می‌تواند باعث تعطیلی واحدها شود و گفت: این امر نیازمند یک برنامه ریزی جامعه و اثر گذار در خصوص رفع موانع منطقه‌ای و بخشودگی‌های قابل قبول و استهمال بانک و دارایی و مالیات و … است.

نکو با بیان اینکه درآمدهای  دولت به شدت کاهش یافته است گفت: فرارهای مالیاتی از یک سو کاهش قیمت نفت از سویی دیگر موجب این امر شده است بنابراین نیاز است که دولت مالیات را اخذ کند اما  افزایش آن در این شرایط مناسب نیست.

وی افزود: اگر مالیات افزایش یابد باید شاهد تعطیلی و یا نیمه تعطیل شدن بسیاری از واحدها علی‌الخصوص واحدهای کوچک باشیم.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرار مالیاتی بیشتر از آن چیزی است که گفته می‌شود تصریح کرد: دولت باید جلوی این فرارهای مالیاتی را بگیرد و با این کار نیازهای خود برطرف کند و در صورت تداوم فرار مالیاتی تنها یک سری اقشار متحمل این فشار خواهند بود و راه برای یک سری دیگر از داوطلبان باز خواهد بود.


وی فرارهای مالیاتی مناطق آزاد را یک تبعیض آشکار برشمرد و گفت: این مناطق تابع قوانینی است که مالیات تنها به برخی از آنها تعلق می‌گیرد اما فرارهای مالیاتی اجحافی در حق دیگران، سایر شرکت‌ها و واحدها و صفوفی است که مالیات پرداخت می‌کنند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی