پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز بر لزوم تاثیرگذاری شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز در تنظیم لایحه مالیات بر ارزش افزوده  تاکید کرد.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور، "علیرضا نوای‌باغبان"، در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این که برنامه ششم توسعه این روزها، در حال تدوین در هیئت‌دولت است، اظهار کرد:  طبق قانون مجلس، بخشی از مالیات ارزش افزوده، سهم شهرداری‌ها است که همه‌ساله توسط اداره دارایی، به شهرداری‌ها تحویل داده می‌شود، با این حال، در برنامه ششم توسعه این موضوع در اختیار استانداری‌ها قرار داده شده است.

نوای‌باغبان با پیش‌بینی این‌که استانداری‌ها، در خوشبینانه‌ترین وضعیت ممکن، این سهم را با کسر حداقل یک‌پنجم در اختیار شهرداری‌ها قرار خواهند داد، یادآور شد: در هشت ماه اخیر با پیگیری‌های شهردار، 100 میلیارد تومان از این محل برای شهرداری تبریز اخذ شده است که این درآمد، معادل 10 درصد کل بودجه و 20 درصد بودجه نقدی است.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: شکل غیرمستقیم اخذ مالیات بر ارزش افزوده شهرداری‌ها، اعلام هشداری است که یکی از منابع پایدار درآمد شهرداری‌ها را با چالش مواجه خواهد کرد؛ بنابراین پیشنهاد می‌دهیم که شهرداری و شورای اسلامی شهر با وزارت کشور و نمایندگان مجلس در این خصوص تعامل و تاثیرگذاری لازم را داشته باشند.

 

وی با اشاره به موعد بررسی لایحه درآمدهای پایدار شهرداری اظهار کرد: تهیه منابع درآمد پایدار باید با تاثیرگذاری شهرداری و شورا همراه باشد.

 

نوای‌باغبان با اشاره به این‌که برخی وزارتخانه ها در خصوص اعطای اختیارات به شهرداری ها مقاومت می کنند، گفت: تحویل لایحه مدیریت واحد شهری به مجلس موعد مناسبی است که باید با تاثیرگذاری مدیریت شهری همراه باشد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تبریز، دریافتی کنونی عوارض نوسازی را ناچیز عنوان کرد و افزود: این موضوع امروز در مدیریت شهری کشورهای توسعه‌یافته، از قیمت‌های روز تبعیت می کند، اما در کشور ما پیرو ارزش معاملاتی است و ساز و کار آن باید به نحوی تنظیم شود که به یکی از درآمدهای پایدار شهر تبدیل شود.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: متاسفانه در اخذ این عوارض توفیقی خاصی، دیده نمی‌شود و تحقق آن بسیار ناچیز است. در هشت ماه گذشته، در این ردیف، زیر 10 میلیارد تومان دریافت کرده‌ایم که این مبلغ در طول سال به 20 میلیارد تومان می‌رسد.

 

وی با تاکید بر این‌که باید فرمول نوسازی اصلاح و به روز رسانی شود، ادامه داد: مقدمه این کار ممیزی املاک است که شهرداری اقداماتی را در این مورد شروع کرده و پیشنهاد می دهیم که در این خصوص گزارشی ارایه شود.

 

نوای‌باغبان در ادامه با تاکید بر این‌که هزینه تمام شده خدمات شهری برای هر خانوار و فرد، مشخص شود، خاطرنشان کرد: هزینه تمام‌شده خدمات باید آن قدر شفاف باشد که امکان برنامه‌ریزی‌های دقیق را فراهم کند.

 

وی تصریح کرد: بودجه خدمات شهری 300 میلیارد است که یک‌سوم آن به جمع‌آوری زباله اخصاص دارد، باید مشخص شود این هزینه، برای هر خانواده و فرد چقدر است؛ در سایر حوزه‌ها نظیر اتوبوس‌رانی و آرامستان‌ها نیز باید به قیمت‌تمام شده دست پیدا کنیم./ایسنا

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی