پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

در کشوری مانند آمریکا تنها یک درصد مردم یعنی 3میلیون و 200هزار نفر 46درصد مالیات کشور را پرداخت می‌کنند، این جمله بدین معناست که حدود نیمی از درآمدهای مالیات آمریکا از پولدارها اخذ می شود اما در ایران بیش از 90 درصد مالیات از قشر ضعیف، حقوق بگیر و تولیدکننده اخذ می شود و میلیاردرهایی که باید مالیات دهند به راحتی از پرداخت مالیات طفره یا به عبارتی دیگر فرار می کنند.

به گزارش پایگاه فرهنگ مالیاتی کشوراز خبرگزاری میزان،فرار مالیاتی دو حالت دارد، نخست اینکه مسئولان امور مالیاتی از آن کاملا آگاه هستند که به نوعی می توان آن را ساخت و پاخت نامید و حالت دوم اینکه به دلیل ضعف در ساختار و سنتی بودن فرآیند، مسئولان این حوزه را در اخذ مالیات از ثروتمندان و برقراری عدالت در مالیات ناتوان کرده است.

چشم های بسته مسئولان بر بی عدالتی مالیاتی
یک خیاط تهرانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان گفت: یکی از ماموران مالیاتی برای بنده 2میلیون تومان مالیات تعیین کرده است و این رقم بدون هیچ کار کارشناسی صورت گرفته است.

حسین توکلی ادامه داد: بنده با یک چرخ خیاطی با این وضعیت رکود تورمی و کاهش قدرت خرید مردم حتی قادر به پرداخت برق مغازه هم نیستم اما برای بنده مالیات دو میلیون تومانی تعیین شده است.

مالیات یکسان برای قوه خانه و خیاطی!
وی تصریح کرد: این در حالی است که مغازه کناری که قوه خانه است روزانه میلیون ها تومان درآمد دارد و مامور مالیاتی نیز برای قوه خانه 2 میلیون تومان مالیات تعیین کرده است.

این شهروند تهرانی افزود: با مراجعه به سازمان امور مالیاتی، از مسئولان این سازمان درخواست کردم که مالیات مغازه را بر اساس کار کارشناسی و بر مبنا اصول تعیین کنند نه متراژ مغازه.

مالیات ناعادلانه
شهباز حسن پور عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با بیان اینکه متاسفانه عملکرد ضعیف سازمان امور مالیاتی باعث شده که بسیاری از افراد مالیات ندهند، گفت: ناعادلانه بودن جمع آوری مالیات سبب شده تا یک عده ای که درآمد میلیاردی دارند از پرداخت مالیات طفره بروند اما از سوی دیگر کارمند حقوق بگیر و تولیدکننده تاوان آن را پست دهند و الز سوی دیگر مسئولان امور مالیاتی بر افزایش درآمد مالیاتی افتخار می کنند.

معضل بزرگی به نام فرار مالیاتی
جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با بیان اینکه فرار مالیاتی در حال تبدیل شدن به معضل بزرگ در اقتصاد است، گفت: در حال حاضر ضعف در سیستم سبب شده تا شاهد فرار مالیاتی در بخش دولتی و خصوصی باشیم که به معضل بزرگی برای اقتصاد تبدیل شده است. به هر حال به دلیل ضعف در بانک اطلاعاتی و ضعف ساختار امور مالیاتی شاهد فرار مالیاتی هستیم که مسئولان امور مالیاتی باید به آن توجه جدی داشته باشند.

بی عدالتی مالیاتی و تعطیلی واحدهای تولیدی
ناصر موسوی ‌لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، گفت: سیاست سازمان امور مالیاتی تاکنون به گونه ای بوده است که عده ای را به خاک سیاه نشانده وسبب ورشکستگی تولیدکننده ها شده است و به عده‌ای دیگر اجازه فرار از پرداخت مالیات داده است. سازمان امور مالیاتی وظیفه اصلی اش را انجام نمی دهد، در حال حاضر بسیاری از شرکت ها در حال نابودی و رو به ورشکستگی رفته اند. در حال حاضر تاوان فرار مالیاتی و ضعف سازمان امور مالیاتی در اخذ عادلانه مالیات را مردم و تولیدکننده ها پرداخت می کنند.

فساد در سازمان امور مالیاتی
محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری میزان گفت: بنده در سال های گذشته در سازمان امور مالیاتی فعالیت داشتم و اینکه ساخت و پاخت در این سازمان صورت می گیرد را انکار نمی کنم. با جابه جایی مدیریت در سازمان امور مالیاتی شاهد افزایش فرار مالیاتی و ساخت و پاخت ها بوده ایم و برخی از افراد ایمان ضعیفی دارند و نمی توانند به امور مالیاتی بپردازند. البته نظارت سنتی و فیزیکی، درصد خطا، فساد و فرار مالیاتی و ساخت و پاخت را افزایش می دهد، بنابراین با الکترونیکی شدن شرایط از این معضلات می توان تا حدودی جلوگیری کرد و امکان کاهش فرار مالیاتی به زیر 10 درصد وجود دارد.

میلیاردرهایی که مالیات نمی دهند
عزت الله یوسیفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که برخی از افراد با درآمدهای میلیاردی مالیات نمی دهند و از سوی دیگر کارمندان، حقوق بگیران و تولیدکننده ها باید مالیات دهند.

گفتنی است آخرین مهلت ارسال صورت معاملات فصل بهار سال جاری 31 تیرماه است و کلیه اشخاص حقوقی و همچنین اشخاص حقیقی موضوع بند(الف) و (ب) ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم، برای ارسال صورت معاملات دوره اول (بهار) 1394 ، تا 31 تیرماه سال جاری فرصت دارند. 

در اجرای دستورالعمل ماده 169 مکرر قانون مالیاتهای مستقیم، کلیه اشخاص مشمول می باید صورت معاملات دوره بهار سال 1394 را بصورت الکترونیکی از طریق سامانه WWW.TAX.GOV.IR و یا با لوح فشرده (CD) تا پایان تیرماه ارسال کنند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

رسال نظرا

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی