پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

فرهنگ مالیاتی کشور،جهت آشنایی هرچه بیشترآحادمردم باپرداخت مالیات افتتاح شده است
%@%بدانید و آگاه باشید،مالیات یک فریضه و یک راه شرعی در تامین نیازهای مادی کشور است، پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور معتقداست مالیات یک تنبیه اجتماعی نیست بلکه مالیات یک فرصت اجتماعی است -آگاه باشید پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور،به عنوان یکی از مبلغان فرهنگ مالیاتی درکشور باهدف گسترش اعتلاء فرهنگ مالیاتی کشور می کوشد و به کمک و یاری شما نیاز منداست %@%           
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
(@)__ بدانیم و بدانید مالیاتی __(@) بدانید،دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. بدانید،فرار مالیاتی منجر به کاهش درآمدهای مالیاتی دولت و اخلال در بودجه بندی شده و مانعی برای دستیابی به اهداف دولت می شود. علاوه براین فرار مالیاتی باعث نارسایی در توزیع عادلانه درآمد، گردآوری ثروت و انباشت غیر تولیدی، تجمل گرایی و افزایش فاصله طبقاتی شده و مآلاً به افزایش تنش های سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. بدانیم سازمان امورمالیاتی کشور جهت کاهش دغدغه فرارمالیاتی و گسترش فرهنگ پرداخت مالیات در کشور،در کنار انجام فعالیت‏های ذاتی و قانونی خود پیوسته در جهت آگاه‏سازی افکار عمومی جامعه و تقویت بنیه‏ های فرهنگی پرداخت مالیات می‏کوشد. بدانیم باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
 سوالات مالیاتی چرامالیات بدهیم چرافرهنگ مالیاتی  دادخواهی مالیاتی چالش های مالیاتی فریضه ای بنام مالیات بدانید و بدانیم مالیاتی دغدغه ای بنام فرار مالیاتی بازار و دغدغه ای بنام مالیات معافیت های 17گانه مالیاتی یاداشتی مالیاتی از ونکوورکانادا بهترین راهکارهای کسب مالیات  فرآیندهای الکترونیکی شده مالیاتی مزایایی ارسال اظهارنامه الکترونیکی راهکارهای گسترش فرهنگ مالیاتی اگر مالیات پرداخت نکنیم چه می شود؟  سازمان امورمالیاتی وفرهنگ مودی مداری چرانسبت به پرداخت مالیات آلرژی داریم ؟  گسترش فرهنگ مالیاتی با مدیریت جهادی گسترش فرهنگ مالیاتی باهمدلی و همزبانی اهمیت برگزاری جشنواره ملی فرهنگ مالیاتی ثروتمندان چقدر به پرداخت مالیات توجه دارند؟ مالیات برارزش افزوده شامل کدام کالاهانمیشود پیام پایگاه فرهنگ مالیاتی به مناسبت روز مالیات انتظار مردم از سازمان امور مالیاتی دولت یازدهم دلایل عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مودیان عملکرد سازمان امورمالیاتی در کاهش فرارمالیاتی  عملکردسازمان مالیاتی درارتقاءفرهنگ مودی مداری
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما
محل لوگوی شما

برهمگان مشخص ومبرهن است ،آحادجامعه که مشغل کسب وکار در کشور هستند همیشه یک سوال کلیشه ای و دائمی ذهن آنهارا به خود مشغول می کند که"چرا ما بایدمالیات بدهیم" وقتی دولت این همه پول نفت و سرمایه های ملی رادراختیاردارد،اصلا چرا دولت به پول مالیات مردم نیازدارد؟

دراین خصوص پایگاه فرهنگ مالیاتی کشور قصد دارد دراین یاداشت به دلایل نیاز دولت به پرداخت مالیات از سوی شهروندان بپردازد.

 این یاداشت با عنوان "چرابایدمالیات بدهیم" را درادامه دنبال کنید.

لگوبه واقع بایستی اذعان نمود که،دولتها برای اداره امور کشورها نیازمند منابع مالی متعددی هستند تا بدان وسیله بتوانند به مردم خدمت کرده و مشکلات مختلف جامعه را حل و در حفظ و حراست از شئون مردم، تربیت و رشد استعدادها، سلامتی جسم انسانها و غیره اقدام نمایند.

طبعاً دولتها برای ارائه همه این وظایف و مسئولیتها نیازمند منابع درآمدی می باشند. از آنجایی که مالیات یکی از مهمترین منابع تامین کننده درآمد دولتها محسوب می‌شود می تواند تکیه گاه مطمئنی نیز برای دستیابی به اهداف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بعضاً سیاسی واقع گردد.

از این رو در سالهای اخیر کلیه کشورها تلاش می کنند که برای تامین هزینه های جاری خود سهم بیشتری را به مالیات اختصاص دهند. 

حال آنکه دولت درجهت تحقق بخشی از خواسته های مردم درخصوص بالا بودن سطح رفاه و درآمد ،توسعه عدالت اجتماعی وخدمات آموزشی، تولید و اشتغال و سطح بالای پوشش های بیمه ای برنامه هایی را تنظیم وبه مرحله اجرا در آورده است که هدف غایی این برنامه ها آشنایی مردم و مودیان مالیاتی با محل هزینه کرد مالیات می باشد تا پرداخت کنندگان مالیات بدانند پولی که به عنوان مالیات به دولت می دهند در جهت رفاه و آسایش خودشان هزینه می شود. 

درپایان و به نظر نگارنده"مهدی حیدرپور"باگسترش اعتماد ،ترویج روح جمعی ، بهره گیری از شیوه های اخلاقی وباتاسی ازفرمایشات مقام معظم رهبری(همدلی وهم زبانی) فرهنگی را در جامعه گسترش می دهیم که افراد جامعه به پرداخت مالیات به عنوان وظیفه دینی و مسؤولیت اجتماعی نگاه میکنند و فرار از آن را معصیت و گناه می شمارند و به آن بصورت یک امر مذموم و ناپسند می نگرند و سرپیچی از پرداخت مالیات را مترادف با خیانت ملی و تجاوز به حقوق دیگران میدانند

 تهیه وتنظیم : مهدی حیدرپور

خبرنگار حوزه اقتصادی و مدیرپایگاه فرهنگ مالیاتی کشور

برگرفته از پرتال وزارت اقتصاد و دارایی

نظرات (۱۱)

فقط باید گفت امید است روزهایی که اقتصاد در خواب است و برخی مودیان مالیاتی دانه درشت به دنبال فرار،مسئولین کمی بیدار باشند و به دنبال شکار، شاید گره‌ای باز شود.

خوشبختانه ما در کشور مشکل قانون‌گذاری نداریم. تا چشم کار می‌کند در هر زمینه قانونی وضع شده است. ولی آنچه که نیاز به تامل و تفکر دارد و با کمی دقت به دست می آیند آن است که قوانین متعدد در کشور ما چگونه اجرای می شود؟ آیا نحوه اجرای آن با ماهیت قانون همخوانی دارد یا خیر؟بهتر است بزرگان دولت هنگام وضع قانون مجراهای نظارتی و کنترلی را نیز بررسی کنند.

ابراهمی نکو دبیر دوم کمیسیون اقتصادی مجلس در این خصوص می‌گوید: امروزه خود قانون و اسم قانون کفایت نمی‌کند بلکه اجرا و نحوه آن، نظارت و تعامل دستگاه‌ها در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

در اقتصاد بیش از ۲۵ درصد فرار مالیاتی شناخته شده وجود دارد” که این عبارت نشان از آگاهی دولت مردان  اقتصادی به فاجعه فرار مالیاتی است پس مسئولین مالیاتی باید فکری کنند!
 • وبلاگ فرهنگ مالیاتی کشور - یک وبلاگ مخاطب محور
 • ریشه یابی مشکلات اقتصادی مقوله‌ای لازم و ضروری تلقی می‌شود، در بحث مالیات نیز با توجه به اشراف مردم عام و خاص به نحوه نادرست دریافتی‌های مالیاتی باید ریشه اصلی این ضعف در نظام مالیاتی آشکار و درمان شود زیرا فوریت درمان رفتارهای نادرست مالیاتی با توجه به اهمیت این روزهای مالیات بحثی انکار ناپذیر است و باید در اولویت امور قرار گیرد.
  کارمندان که جز اقشار متوسط جامعه هستند و قبل دریافت حقوقی مالیات کسر شده را به خوبی احساس می‌کنند و به اعتقاد آن‌ها مالیات اجرایی در کشور متضاد با عدالت اجتماعی است که این گلایه‌ها فقط به مردم کوچه و بازار محدود نمی‌شود زیرا حتی بزرگان اقتصادی و مسئولین کشور هم از این موضع گلایه داشته اما قصه همچنان باقیست! چه کسی قرار است عظمت این فرار مالیاتی را به خاک بکشاند.
  چالش اصلی نظام مالیاتی دریافت مالیات از اقشار محروم و متوسط جامعه و عدم دریافت مالیات از ثروتمندان می باشد.

  فرار مالیاتی، یکی از اصلی‌ترین مشکلات نظام مالیاتی برای وصول درآمدها و ایفای نقش شایسته مالیات جایگزینی درآمدهای نفتی است.
 • وبلاگ فرهنگ مالیاتی کشور - یک وبلاگ مخاطب محور
 • توصیه موکد این سازمان به کلیه مودیان محترم مالیاتی، مراجعه مستقیم به درگاه خدمات الکترونیکی مالیاتی سازمان می باشد؛ لیکن به هر جهت برخی از مودیان تمایل به استفاده مستقیم از خدمات الکترونیکی سازمان ندارند یا مشکلاتی در بهره برداری مستقیم از خدمات الکترونیکی مالیاتی سازمان دارند، می توانند از خدمات الکترونیکی اشخاص ثالث برای انجام امور مالیاتی خود استفاده نمایند. 
  باسلام درهیچ کشوری بجز ایران ازاصل طلا مالیات گرفته نمی شود درگام اول بیشترین ضرر رامشتری متحمل وبعد فروشنده بخاطر فروش کم در این چندسال خود اداراه دارایی میبیند که حدقل حدود15درصد ازصنف طلااعلام کنارگیری از این شغل کرده اند که باجمع اوری 1مغازه عملا 6نفردرارتبات بااین شغل به اماربیکاران اضافه می شود ولی متاسفانه باجلساتی که باجناب مصباحی مقدم ودیگرنمایندگان مجلس واقای عسکری برگزار شده همه به عینه قبول دارند که روش گرفتن از اصل طلا عملا اشتباه است ولی گرفتن این پول هنگفت به مزاج اقایان خوش امده وزیر بارنمیروند کلیه صنف طلا حاضر به مناظره بااقایان محترم بانظرکارشناسان هستند. باکمال تشکر عضوی باسابقه 38سال در صنف طلا.
  والا با این قانون با توجه به ارزش افزوده و اجرت و سود بعد از ٤بار مراجعه به طلا فروشی باید دست خالی بیای بیرون و کل طلا رو تقدیم کنی بزارین ارزش افزوده هم دو برابر بشه فرقش اینه که سه بار برا رفتن و تحویل دادن طلاهات وقت میزارین
  با سلام ما از اتحادیه طلاوجواهر گله مندیم که تلاشی برای حل مشکل اعضای خود نمیکند.ما که صدای مان به گوش مسعولین نمیرسد"مثلا شما نمایندگان ما هستید".

  رسال نظرا

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی